Biržų aerodrome – šventė žemėje ir danguje

F. Grunskio nuotr.
Žiūrovų susirinko gal keli tūkstančiai – ne tik iš Lietuvos.
Šeštadienį Biržų aerodrome paminėtos dvi svarbios datos: Biržų aeroklubo 55-metis bei Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą 90-metis. Ta proga į Biržus atskrido daug lakūnų iš Lietuvos ir Latvijos. Aplink aerodromo aikštę buvo išrikiuota dešimtys įvairiausios aviacijos technikos. Aerodromo aikštėje automobilių parodą surengė Biržų senovinių automobilių klubas “Klasika“. Pasidžiaugti švente suvažiavo ar pėsčiomis į Biržų aerodromą atkeliavo keli tūkstančiai biržiečių ir svečių. Jie nenusivylė – buvo aviacinių motorų gaudesio, nuostabą ir šiurpulį keliančių reginių.

Akrobatika danguje

Žiūrovai matė ANBO lakūnų trijulės akrobatinius skrydžius. Stebėjo „Baltic Amber team“ pilotų pasirodymą. Žiūrovus sveikino iš aukštybių nusileidę Šiaulių parašiutininkai. Svečiai iš Latvijos Biržų padangėje rodė aukštojo pilotažo skrydžius. Savo klasę demonstravo sklandytojai, aviamodelistai… Buvo skelbta, kad į Biržus atskris legendinė „Bellanca ch33“ – „Lituanica“, tačiau dėl sudėtingų oro sąlygų skrydžiui nesiryžo.

Tačiau žiūrovai turėjo, kur akis paganyti. Renginį sudėtinga aprašyti – trūksta žodžių. Mat kiekvienam pasirodymui, skrydžio momentui yra daug savitų terminų. Žiūrovams susigaudyti, suvokti tai, ką ore išdarinėjo pilotai, padėjo renginio vedėjai Andrius, Kasparas ir Urtė. Jie ne tik komentavo skrydžius, bet priminė Biržų aeroklubo istoriją.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com