Alf­re­do Plia­džio nuo­trau­kos iš R.Bra­zaus­ko ar­chy­vo.
R. Brazauskas teisėjavo net 5 Olimpinėse žaidynėse
Tai žmogus, kuriuo Biržų kraštas iš tikrųjų gali didžiuotis. Sąžiningas, principingas, griežtas, tačiau teisingas ir visų gerbiamas. Kalba eina apie praėjusiais metais 60 metų jubiliejų atšventusį dabartinį Lietuvos krepšinio lygos generalinį direktorių Romualdą Brazauską, kuris keturis dešimtmečius teisėjavo aukščiausio lygio varžyboms visame pasaulyje. Šiandien legendinis krepšinio teisėjas svečiuose pas “Biržiečių žodį“.

„Džiaugiuosi, kad sulaukiau gimtojo krašto laikraščio dėmesio. Beje, šiuo metu esu Biržuose ir slaugau tėtį, kuriam greitai sukaks 91 metai. Po Naujųjų metų nukrito, negali keltis iš lovos, todėl pasiėmiau atostogų ir atvykau slaugyti tėvelio“, – pradėjo pokalbį pirmas R. Brazauskas

„BŽ”: Esate tikras biržietis, kokie prisiminimai apie vaikystę Biržuose?

R. Brazauskas: Užvakar pasivaikščiojau snieguotomis gimtojo miesto gatvėmis, nuėjau iki savo gimtojo namo Laisvės gatvėje. Kažkada jo numeris buvo 13, po to 29, dabar jau 55. Užplūdo nostalgiški jausmai. Tame name gyvenau trylika metų, po to tėvai 1973 metais pastatė naują namą Vyturio gatvėje. 1977 metais baigiau Biržų muzikos mokyklos smuiko klasę, tačiau dabar groju retai. 1978 metais baigiau tuometinę Biržų 1-ąją vidurinę mokyklą ir išvykau mokytis į Vilnių, į pedagoginį institutą. Biržuose prabėgo 18 mano gyvenimo metų. Jei atvirai, paskutinėje klasėje svajojau išvažiuoti į didmiestį. Žinojau, kad pasirinksiu fizinio lavinimo ir geografijos studijas. Bet turėjau planus po jų grįžti į Biržus ir dirbti krepšinio treneriu. Tačiau gyvenimas susiklostė kitaip.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/