Biržietis kūrė filmus apie karą, bet ar kas sukurs filmą apie jį, žuvusį kare?

„15 min.“ nuotr.
Biržų bendruomenė ir visa Lietuva gedi garsaus režisieriaus Manto Kvedaravičiaus, kuris buvo nužudytas per raketų ataką Ukrainoje. Biržietis Mariupolyje filmavo naują dokumentinio filmo juostą ir žuvo rankose laikydamas kamerą.
„Jis nežuvo, bet buvo nužudytas“,- taip savo pasisakymą pradėjo biržietė muziejininkė Edita Mikelionienė, sekmadienį pakvietusi biržiečius susirinkti prie Nepriklausomybės paminklo ir tylos minute pagerbti šeštadienį Mariupolyje, Ukrainoje, žuvusį kraštietį režisierių Mantą Kvedaravičių. Jam buvo tik 45-eri.

Tylos minutė

Pasak E. Mikelionienės, biržiečio M. Kvedaravičiaus žūtis įrodo, kad karas Ukrainoje yra labai arti kiekvieno iš mūsų ir jis labai skaudžiai paliečia, atimdamas artimųjų gyvybes. „Apie mūsų mylimų gydytojų vaiko Manto žūtį sužinojome naktį. Negalima sakyti, kad jis žuvo, manau, kad jis buvo nužudytas. Jis visada mums bus didvyris“,- kalbėjo E. Mikelionienė.

Per kelias valandas socialiniame tinkle apskriejusi žinia dėl M. Kvedaravičiaus pagerbimo, sulaukė reakcijos – susirinko daug žmonių, kurie, braukdami ašaras, tylos minute pagerbė daugeliui pažįstamą žmogų, jauną kūrėją, veržlią ir mažai baimių turinčią asmenybę.

Pasak savivaldybės administracijos direktorės Irutės Varzienės, Mantas visada buvo ir liks Biržų krašto vaiku. Ji prisiminė, kaip vieno renginio metu Mantas, pristatydamas dokumentinį filmą apie karo nusiaubtą Čečėniją, kalbėjo labai nedaug, tačiau prasmingai. „Jis visad vaikščiojo peilio ašmenimis. Girdėjau tokią mintį apie jį, kad išnaudojo savo devynias gyvybes, liko viena... Bet ji užgeso. Jis amžiams liko Mariupolyje su tais žmonėmis, kuriuos užjautė, apie kuriuos sukūrė filmą, su kuriais gyveno“,- kalbėjo I. Varzienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/