Biržietei mokytojai – garbingas apdovanojimas

Soc. tinklų nuotr.
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Ikamienė – mokytoja iš didžiosios raidės.
Sukako keturiasdešimt penkeri metai, kai lopšelio-darželio „Genys“ skyriaus „Rugelis“ priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Danutė Ikamienė dirba pedagoginį darbą. Ir šiomis dienomis Švietimo, mokslo ir sporto ministerija jai skyrė Padėkos raštą – už profesionalumą organizuojant šiuolaikinį, inovatyvų, kokybišką priešmokyklinį ugdymą, projektinę ir metodinę veiklą lopšelyje-darželyje ir rajone, rodomą lyderystės pavyzdį įvairiose veiklos srityse.

Sėkmės paslaptis – pašaukimas

Pakalbinta D. Ikamienė teigė, kad šis apdovanojimas per visą pedagoginio darbo stažą jai yra pats reikšmingiausias, vainikuojantis ilgametį triūsą.

„Tai pats garbingiausias mano darbo įvertinimas, koks tik gali būti“, – susijaudinimo neslėpė ji.

D. Ikamienė pasakojo, kad dirbti vaikų apsuptyje svajojo nuo pat mažų dienų. „Vaikystėje žaisdavome darželį, o aš nuolat prisiimdavau auklėtojos vaidmenį. Neįsivaizdavau savęs kitoje profesijoje – net ir atsukus laiką atgal, nekeisčiau savo pasirinkimo, matyt, toks pašaukimas“, – tikino pedagogė.

„Rugelyje“ D. Ikamienė dirbo nuo 1985 metų. Metams bėgant, kartoms keičiantis, mokytoja išliko mylima vaikų ir gerbiama tėvų. Su šypsena pašnekovė prisimena ir pirmąją savo darbovietę, „Ąžuoliuko“ darželį.

„Nepaprastai ilgėsiuosi vaikų šurmulio, juoko, nuoširdaus bendravimo su kolegėmis. Pirmi mėnesiai bus tikrai sunkūs“, – neabejojo į pensiją ką tik išėjusi, didžiąją dalį savo gyvenimo priešmokykliniam ugdymui pašventusi pedagogė. Pašnekovė palinkėjo „Rugeliui“ gyvuoti dar daug daug metų – vaikams labai gera ugdytis darželyje, esančiame gamtos apsuptyje.

Biržietė pasidžiaugė sulaukusi padėkos ir iš Savivaldybės atstovų, kurie jai padėkojo už ilgametį kūrybingą darbą ir palinkėjo sveikatos.

Energinga, darbšti, iniciatyvi

Biržų lopšelio-darželio „Genys“ direktorė Laimutė Špokienė „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad D. Ikamienė – mokytoja iš didžiosios raidės.

Direktorė pabrėžė, kad pedagogė nebuvo „popierinė“ darbuotoja, dirbanti dėl ataskaitų. Ji buvo labai atsidavusi savo darbui, nuoširdi, paslaugi, užjaučianti, taktiška. Mokytoja vadovavo darželio tarybai, jos dėka darželyje aktyviai vyko gamtosauginė veikla, jos iniciatyva darželyje pastatytas šiltnamis, įrengtas vaistažolių kambarėlis. D. Ikamienė žinoma kaip mokytoja, puikiai paruošianti vaikus, už tai jai dėkingos pradinių klasių mokytojos.

„Ši mokytoja turėjo energijos daugiau nei dalis jaunų darbuotojų“, – įvertino L. Špokienė.