Ž. Maniko nuotr.
Biržų savivaldos rinkimuose iš 20876 balsavimo teisę turinčių piliečių, merą rinko 10350 (49,58 proc.), kurie nusprendė - po dviejų savaičių antrajame ture susikaus Kęstutis Knizikevičius ir Kęstutis Isakas.
Sekmadienį praūžė savivaldybių tarybų ir merų pirmasis rinkimų turas. Rezultatus komisijos nariai skaičiavo iki paryčių – paaiškėjo, jog antrajame ture dėl mero posto rungsis socialdemokratas Kęstutis Knizikevičius ir visuomeninio komiteto „Biržų atgimimas“ lyderis Kęstutis Isakas.

Nesitikėjo

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, už K. Knizikevičių balsavo 3225 biržiečiai, t.y. 31,2 proc. rinkėjų. Antroje vietoje likęs K. Isakas surinko 1975 balsus (atiteko 19,1 proc. rinkėjų balsų).

Pakalbintas K. Knizikevičius „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad rezultatai – netikėti. „Nuotaikos – darbingos. Po rinkimų nakties – tiesiai į darbą, baigėsi mėnesį laiko trukusios atostogos (K. Knizikevičius yra Savivaldybės administracijos socialinės paramos skyriaus vedėjas – aut. past.). Džiugu ir dėl bendrapartiečių – gavome 7 mandatus. Antrojo turo rezultatų nedrįstu prognozuoti. Nuspręs rinkėjai – jų pasitikėjimas veda į priekį“,- teigė K. Knizikevičius.

Pagal pirmumo balsus, į rajono savivaldybės tarybą iš socialdemokratų partijos pateko: Nerijus Ubartas, Audronė Garšvaitė, Audrius Jukna, Giedrius Mociūnas, Lilija Vaitiekūnienė, Dalius Jakubėnas ir Dalia Baltrušaitienė.

Naujai politinei jėgai – neblogas rezultatas

K. Knizikevičiaus konkurentas K. Isakas tikino, kad nuotaikos – geros. „Viskas gerai. Kaip naujai politinei jėgai, neseniai susikūrusiai, antra vieta – labai neblogas rezultatas. Kaip antrajame ture seksis – laikas parodys. Reikia daug darbo įdėti ir bus rezultatas“,- sakė K. Isakas.

Rinkėjų balsai „Biržų atgimimo“ kandidatams lėmė 5 vietas į tarybą. Į pirmąjį penketuką pateko K. Isakas, Indra Drevinskaitė, Vytautas Juška, Vidas Eidukas ir Viktoras Kurganovas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/