Ž. Katkūnaitė nuotr.
Biržų miesto seniūnijos seniūnaičiai aktyviai uždavė biržiečiams rūpimus klausimus

Mero susitikimai su gyventojais vyko visame rajone, tačiau galima reziumuoti, kad nei į vieną neatėjo daug gyventojų. Tikriausiai darbo valandomis, kad ir kaip norėsi, nevaikščiosi po susitikimus. Džiugu, kad nors ir keli atėję žmonės nepabijojo praverti durų, iš už kurių sklido diskusijų garsai. Jau aprašėme susitikimų metu išsakytas kaimiškų seniūnijų problemas, todėl šįsyk apie miestiečių bėdas.

Laisvės seniūnaitijos seniūnaitė Stasė Karosienė atkreipė dėmesį, kad teko grąžinti ne vienam kelių tvarkymo projektui skirtus pinigus. Kodėl Biržams skirti pinigai nėra panaudojami?

-Praeitais metais neturėjome projektų. Kai buvo skirti pinigai, tik tada pradėjom projektus rengti. Projektai buvo parengti tik rugpjūčio mėnesio pabaigoje, po to mums reikėjo atlikti viešuosius pirkimus. Jau rugsėjis. Lieka du mėnesiai. Kai tokie terminai rangovai net nenori dalyvauti. Neatėjus rangovams turim padaryti terminą – metus ir tada darbai nusikelia kitiems metams. Ir taip gaunasi, kad gauta suma turi būti grąžinta,- sakė meras.

Seniūnaičiai domėjosi, kokį srautą lankytojų metrikacijos skyrius aptarnauja, kad skyriaus darbuotojos gauna trigubą atlyginimą.

Meras aiškino, jog pasakyti, kokį atlyginimą gauna specialistai, negali. Bet jam yra žinoma, kad vasaros metu, savaitgaliais tenka dirbti didesniu krūviu, ir, žinoma, vis daugėja pageidaujančių santuokos ceremoniją atlikti išvykose. Nors atrodo, kad tokiu atveju būtų galima laisvą dieną skirti tiesiog darbo dieną, mero žiniomis, administracijos direktorius to daryti neleidžia, nes darbo dienomis reikia aptarnauti gyventojus.

Seniūnaičiai klausė, kada jiems bus mokami atlyginimai. Kiek ankščiau parašus surinkę ir oficialų kreipimąsi parašę, atsakymo jie nesulaukia jau kuris laikas.

-Kreipimasis guli stalčiuje. Bręsta ir laukia pinigų. Turime pavyzdžių kitose savivaldybėse, bandysim kažką sugalvoti,- sakė meras. Tačiau tarybos narė Stasė Eitavičienė priminė, jog viskas buvo svarstyta, tik niekas taip ir nepateikė to tarybai. Tarybos narė pabrėžė, jog privalu atkreipti dėmesį į šį prašymą.

Jovaro seniūnaitijos seniūnaitis Admondas Lionas įžvelgė problemą su seniūnijoje dirbančiais darbuotojais. Tvarkančių aplinką yra vos keli žmonės, kurie deja nespėja prižiūrėti viso miesto. Gyventojai piktinasi, jog kapinėse pjaunama žolė yra per didelė, dėl to antkapiai yra aptaškomi, bet nenuvalomi.

Pati Biržų miesto seniūnijos seniūnė Kristina Undzėnienė šiuo klausimu kviečia gyventojus būti supratingesniems. -Darbuotojų mažai, darbų daug. Ypač kai orai palankūs žolės augimui, pjauti reikia žymiai dažniau. Kaip jūs įsivaizduojate, kiek laiko truks darbai, jei kiekvieną kapavietę reikėtų uždengti. Tai neįmanoma. Norėtųsi daugiau nuolatinių darbuotojų, o ne tų, kuriems privaloma atidirbti už šalpos išmoką.

Pasiūlymai valdžiai

Apmokestinti aikštelę prie „Iki“

Seniūnaitis Admondas Lionas, ilgametis vairuotojų mokymo instruktorius, įvertino naujus automobilių parkavimo nurodymus Vytauto gatvėje. Žmonės skatinami kurti verslus, tačiau jiems yra trukdoma keistais sprendimais. Pakeistas parkavimo žymėjimas iš dalies sumažino galimybes palikti automobilį miesto centrinėje dalyje, nors šioje srityje yra tikrai daug įmonių. Seniūnaitis siūlo pradėjus tvarkyti vieną dalį gatvės tvarkytis ir toliau, pavyzdžiui, parkavimo zonoje ties Vytauto 22 namu padaryti automobilių statymą eglute. Nes šiuo metu automobiliai yra statomi bet kaip. Sunku įvažiuoti, išvažiuoti. Kaip pavyzdį seniūnaitis komentavo ir situaciją šalia „Sucre“, IKI parduotuvės stovėjimo aikštelėje. -Atvažiuoji į parduotuvę ir nėra vietos. O vietos nėra, nes yra žmonių, kurie palieka automobilį visai dienai. Gal sumontuokim automatinę sistemą. Atvažiavai, susitvarkei reikalus, išvažiavai. Stovėjimas tam tikrą laiką nemokamas, paskui susimoki. Ir viskas. Vėl gi, verslininkai džiaugsis, o gyventojai nebus pikti, – komentavo Admondas Lionas.

Agluonos gatvės gyventojas tikino, jog minėtos gatvės asfaltuota buvo tik viena pusė. Meras patikino, jog antra dalis taip pat bus asfaltuota, sutartys jau pasirašytos, belieka rangovui suspėti.

-O gal čia tik pažadai?.. – dvejojo gyventojas.

Perėjos blogose vietose

Viena aktyvesnių miesto gyventojų Birutė Kvedaravičienė piktinosi švaistomais pinigais blogai parenkant pėsčiųjų perėjos vietas. Susirinkimo dalyvė pažymėjo, jog Kilučių gatvėje įrengta pėsčiųjų perėja yra visiškai nereikalinga. Anot jos, nei vienas žmogus per ją neina. -Pinigų švaistymas, – sakė gyventoja. Moteris taip pat pasakojo, jog reikėtų atkreipti dėmesį į švenčių metu pastatomus viešuosius tualetus.

Grūdų supirktuvė turėtų išsikelti?

Jautri tema traktorių judėjimas Kęstučio gatve, kuri kiekvienais metais vasarą užsipildo traktoriais, judančiais į grūdų supirktuvę. Šiais metais reikia itin daug vairuotojų kantrybės, nes greta dar tvarkomas šaligatvis. Lieka mažas plotas automobilių judėjimui. Seniūnaičiai domėjosi, kodėl savivaldybė nesvarsto ankstesnio gyventojų siūlymo atidaryti kelią prie depo. Meras pasakojo, kad būtent gyventojų prašymu šis kelias buvo užtvertas dėl didelio kiekio dulkių, kurį kelia transporto priemonių judėjimas. V. Jareckas tikino, kad vedamos derybos dėl grūdų supirktuvės vietos keitimo.