Biržiečiai dėl atliekų kainų pasirengę protestuoti

I. Butkevičiūtės nuotr.
Pabiržietė Gražina piktinasi, kad pakėlus rinkliavą už šiukšlių išvežimą, kaina pakilo daug daugiau negu buvo skelbiama viešai.
Pernai, prieš pat naujuosius metus Biržų rajono savivaldybės taryba įteikė naujametinę „dovanėlę“ biržiečiams – atliekų tvarkymas turėjo pabrangti kone 70 procentų. Praėjus keturiems mėnesiams, biržiečiai, gavę pirmąsias sąskaitas, pastebėjo, kad šiukšlių išvežimas pabrango daugiau, nei oficialiai buvo skelbiama. Pasigirdo kalbos ir apie piketus.

Papildomi etatai šiukšlių reikalams spręsti

„Kol nepradėsime vežti šiukšlių prie savivaldybės, tol niekas į mus dėmesio ir nekreips. Visiškas problemos ignoravimas ir nesiskaitymas su žmonėmis“,- neslėpdamas pasipiktinimo „Biržiečių žodžiui“ sakė biržietis Andrius.

„Kainos pakilo kelis kartus, reikalavimai išaugo, kontrolė griežtėja kasdien. Su tom šiukšlėm tiek reikalų, kad nebėra kada savo darbų dirbti. Atskirą etatą reikia steigti darbuotojui, kad įmonės šiukšlėmis rūpintųsi“, – tokią mintį yra išsakęs ir vienas verslo atstovas.

„Žinote ką, jie meluoja. Sako, kad skaičiuoja visus konteinerius, kiek tik kartų juos pakelia ištuštindami. Paklausiau, kaip suskaičiuoja, kiek kartų mano konteinerį ištuštino, „Ecoserviso“ atstovė dievagojosi, kad kaskart nuskaitomas tas vadinamasis „barkodas“. Bet aš jiems įrodžiau, kad jokio lipduko su jokiais „barkodais“ ant konteinerio mano kieme nėra. Nežinojo, ką sakyti. Tai įsivaizduokite, kiek jie žmonių apgauna“,- piktinosi į laikraščio redakciją atėjęs biržietis Kazys.

Papildome UAB „Ecoservice“ komentaru

„Aplinkotvarkos bendrovė „Ecoservice projektai“ antrinių žaliavų konteinerius specialiomis elektromagnetinėmis žymėmis bei lipdukais su identifikaciniu numeriu Biržų rajone ženklino 2022 m. pradžioje, mišrių komunalinių atliekų konteineriai paženklinti dar keleriais metais anksčiau. Konteinerių ženklinimas buvo būtinas norint juos įtraukti į bendrą elektroninę apskaitos sistemą ir apskaitant jų pakėlimų skaičių. Kiekvienas konteineris priskirtas konkrečiam namo adresui ir mokėtojui. Gyventojus, pastebėjusius, jog lipdukas nuplėštas ar sugadintas, kviečiame kreiptis į bendrovę nemokamu kontaktų centro telefonu +370 800 53533 arba el. paštu sutvarkysim@ecoservice.lt.“

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com