Parengė projektavimo užduotį

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
senasis pastas
Senojo pašto prisikėlimas naujam gyvenimui vyksta iš lėto ir susideda iš daugelio etapų. Vienas pirmųjų - numatyti, kokius darbus reikės atlikti. Jie turės atsispindėti tvarkybos darbų projekte. Vadinamąją tvarybos darbų projekto užduotį jau parengė Kultūros infrastruktūros centro specialistai.

 Vadovaujantis specialistų parengta užduotimi bus skelbiamas konkursas tvarkybos darbų projektui parengti.
Pasak specialistų, tvarkybos projekte turi būti numatyti archeologiniai, istoriniai, architektūriniai, konstrukcijų ir vidinių sienų dekoro tyrimai, pilni pastato fotogrametriniai matavimai. Užduotyje numatyta, kad projektuotojams teks sudaryti buvusių Jansonų rūmų interjero lipdybinio dekoro tyrimo, konservavimo ir restauravimo darbų programą. Bus siekiama išsaugoti arba atkurti pastato architektūrinius elementus, apdailą, mūrines ir medines konstrukcijas, sutvarkyti pamatus, cokolio antžeminę ir požeminę dalis, įrengti nuogrindą ir paviršinio vandens nuvedimo sistemą.
Projektuotojai turės numatyti būdą, kaip restauruoti unikalias krosnis, medinius ir terasinius laiptus, išlikusius sienų tapybos fragmentus.
Dabar, kai yra parengta projektavimo užduotis, bus skelbiamas viešasis pirkimas tvarkybos darbų projektui rengti.
Kaip žinoma, Kultūros ministerija šiais metais skyrė 59 100 eurų valstybės biudžeto lėšų senojo pašto tvarkybos darbų projektui finansuoti. Prie šios sumos savivaldybės biudžeto lėšomis Biržų rajono savivaldybė prisidės 40 proc.

logo

Susijusios naujienos