Biržai pasiruošę priimti ukrainiečius

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Pasak Biržų ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovo Kęstučio Knizikevičiaus, savivaldybė rengia planą, kuriame numatytos apgyvendinimo vietos Ukrainos žmonėms, tai galėtų būti Biržų verslo ir technologijų mokymo centro bendrabutis.
Vakar vyko Biržų ekstremalių situacijų operacijų centro (ESOC) komisijos posėdis, kuriame kalbėta apie pasirengimą priglausti nuo karo Ukrainoje bėgančius ukrainiečius. Rengiamas planas, svarstoma, kiek užsieniečių savivaldybė pajėgi apgyvendinti, ko dar trūksta jiems čia jaustis patogiai. Abejingi nelieka ir eiliniai gyventojai – apgyvendinimui siūlo savo būstus.

Savivaldybė ukrainiečius apgyvendintų bendrabutyje

Posėdžiavusios ekstremalių situacijų operacijų centro komisijos nariai, rengiantys planą dėl ukrainiečių apgyvendinimo savivaldybėje, nebuvo labai kalbūs. Jų tvirtinimu, yra daug klausimų, kuriuos reikia spręsti, tačiau viskas turėtų paaiškėti dar šią savaitę. ESOC vadovas Kęstutis Knizikevičius „Biržiečių žodžiui“ užtikrino, kad savivaldybė jau yra pasiruošusi ukrainiečių apgyvendinimui, jeigu toks poreikis atsirastų.

“Biržai jau yra pasiruošę priimti ukrainiečius, tačiau dar reikia aptarti daugelį dalykų, kad būtume pasirengę visiems atvejams. Dabar yra rengiamas planas, diskutuojame, ko dar trūksta, o ką jau turime“,- kalbėjo ESOC vadovas. Į savivaldybę jau kreipėsi penki asmenys, kurie siūlė padėti priimti karo pabėgėlius. Iki šiol savivaldybė yra numačiusi tris būstus, kuriuose galima apgyvendinti žmones, kitos galimybės bus aptartos šiandien.

“Rytojaus pasitarime bus paruoštas pirminis planas, kuriame bus aiškiai išdėstytos pirminės apgyvendinimo vietos, jų adresai, priemonės, kurios reikalingos tuose pastatuose“,- pirmadienį informavo K. Knizikevičius. Jis kol kas negalėjo pateikti tikslios informacijos, kokius pastatus savivaldybė jau yra numačiusi ukrainiečių apgyvendinimui, tačiau pažymėjo, kad yra svarstoma, kad tam tiktų rajone esantys bendrabučiai arba mokyklos.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/