Bėdos po vieną nevaikšto – valdžia sau, šiluma sau, o namų renovacijoje skolos ir vargai

I. Butkevičiūtės nuotr.
Laikinasis UAB „Biržų šilumos tinklai“ vadovas Ivan Dološickij pastebėjo, kad anksčiau rajono valdžia daugiau dėmesio skyrė namų renovacijai, o dabar – renovacija sau, gyvenimas – sau...
Biržų rajone yra du šilumos tiekėjai, jeigu būtų vienas, tikėtina, šilumos kaina būtų mažesnė. Ne mažesnė problema dėl namų renovacijos – dalis dabar renovuojamų namų nefinansuojami, tad darbininkai dirba skolon... „Pastebiu, kad anksčiau buvo daugiau valdžios dėmesio, daugiau entuziazmo, o dabar... Renovacija – sau, o gyvenimas – sau“,- atsiduso UAB „Biržų šilumos tinklai“ laikinasis direktorius Ivan Dološickij.

Ligoninė šildo polikliniką, o šilumos tiekėjas – „Lenauda“

Biržų rajono savivaldybės teritorijoje šilumą tiekia ne tik „Litesko“, bet ir du mažesni tiekėjai – Biržų technologijų ir verslo mokymo centras, taip pat UAB „Lenauda“. Paaiškėjo, kad įmonės „Lenauda“ veikla licencijuota Biržų mieste, Pabiržės miestelyje, Medeikių kaime, Nemunėlio Radviliškio miestelyje, Papilio miestelyje, Vabalninko mieste.

Nors neturėdama licencijos, „Lenauda“ šildo ir Papilio pagrindinio ugdymo skyrių, šalia mokyklos esantį daugiabutį namą – ši teritorija turi būti įrašyta šilumos tiekimo veiklos licencijoje.

Bendrovė „Lenauda“ papildyti licencijuojamą veiklą paprašė ir įtraukiant Biržų poliklinikos adresą, nors šiluma tiekiama iš Biržų ligoninės katilinės. Taip pat prašė į licenciją įtraukti Nemunėlio Radviliškio seniūnijos administracijos pastato adresą, kai šiluma seniūnijai tiekiama iš šalia esančios Lietuvos pašto pastato katilinės. Licencijuojamos veiklos minėta įmonė atsisako Kučgalio kaime – socializacijos centras, kuriam tiekė šilumą, jau uždarytas.

Beje, teisę dirbti Biržų krašte „Lenaudai“ suteikė savivaldybė – būtent ji šilumos tiekėjui, tiekiančiam mažiau kaip 10 GWh šilumos per metus, gali išduoti, sustabdyti, panaikinti licenciją ir licencijuojamą veiklą turėtų kontroliuoti. Todėl, norėdama patikslinti adresus, UAB „Lenauda“ privalėjo kreiptis į savivaldybės tarybą.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/