Be vandens ir be informacijos

Be vandens ir be informacijos

Be vandens ir be informacijos

Vakar dalis Ginkūnų (Šiaulių priemiestis) gyventojų trečia diena gyveno be vandens — trūko vandentiekio trasa. Kol ji buvo lopoma, vienų namuose baigė užšalti šildymo sistemos, kiti taupė paskutinius užsilikusius lašus. Žmonės skundėsi, jog vandens tiekėjai, kaip kokiais viduramžiais, savo vartotojus paliko visiškoje nežinioje.

Sigita STONKIENĖ

siga@skrastas.lt

Trys dienos be vandens

Pirmadienį Ginkūnų gyvenvietės Bijūnų, Žiedo, Šaltalankio ir Užuovėjos gatvių gyventojai liko vandens. Žmonės išsiaiškino, jog trūko vandentiekio trasa, kuri, matė, remontuojama.

Dvi dienas laukę, kol bus sutvarkytas gedimas, trečiadienį ginkūniškiai kreipėsi į redakciją. Guodėsi, kad vandens tiekėjai paliko juos be jokios informacijos ir be vandens.

Žmonės teigė vieni iš kitų girdėję, jog pirmadienį gatvėmis pravažiavusi vandens cisterna. Tie, kas ją pastebėjo, suskubo prisipildyti talpas, kiti apie cisterną sužinoję per vėlai. Kalbinti ginkūniškiai sakė vakar ir užvakar cisternos nematę.

„Nieko nežinojome, kad važiuos. Pirmadienį jau patamsiais ėjau į pašto dėžutę, žiūriu — važiuoja, ir prisipyliau“, — ginkūniškė Svetlana Stulgienė džiaugėsi, kad jai, nors ir netyčia, pasisekė apsirūpinti geriamuoju vandeniu.

Bet tai nepadėjo išspręsti kitų su trasos gedimu susijusių problemų: namuose baigia užšalti radiatoriai. Moteris baiminasi kurti pečių rūsyje, nes šildymo sistema turi būti nuolatos papildoma vandeniu. 99 metų močiutė bijo iš lovos išlipti, moteriai neramu, kad nesusirgtų mažametės anūkės.

Kita ginkūniškė, operacijai besiruošianti garbaus amžiaus Angelė Jasilionienė, guodėsi nebeturinti net kuo užsigerti vaistų. Jos vyras pasiūlė išeitį: ištirpins sniego ir užsigers.

„Jeigu gedimas, jokių pretenzijų nekeliame. Bet nors praneštų, kada tas vanduo bus? Bent kokiam pusvalandžiui atvežtų. Bet jokio skelbimo, nieko. Nebežinome, nei ką begert, nei kaip valgyt pasitaisyt. Mokesčius mokame sąžiningai, kodėl su žmonėmis taip nesiskaito?“ — rodydama mokesčių sąskaitas už vandenį, rypavo ginkūniškė.

Dauguma ginkūniškių turi šulinius, bet maistui jų vandeniu nesinaudoja. Viena iš priežasčių: tyrimai parodė, jog nitratų norma vandenyje viršijama šimtus kartų.

Pranešti nepasirūpino

Ginkūniškių nusiskundimus perdavėme Jonui Matkevičiui, bendrovės „Šiaulių vandenys“ generaliniam direktoriui.

Po kurio laiko direktorius informavo redakciją, jog trasoje trūko seni vamzdžiai, o remonto darbams trukdo labai stiprus įšalas — net 1 metro 40 centimetrų.

J. Matkevičius patikino, jog vanduo gyvenvietėje iš lėto vežiojamas. Paklaustas, kodėl nepasirūpinta apie tai vartotojus informuoti, nenoromis pripažino, jog tai buvo galima padaryti.

„Darbininkai dirbs tol, kol sutvarkys. Vakare vandens turėtų atsirasti“, — vakar žadėjo direktorius.

Pavasarį Ginkūnuose bus pradėta vandentiekio tinklų renovacija.

 

IŠEITIS: Nežinodamas, ar į tris dienas be vandens likusį kvartalą tiekėjai atveš cisterną, Ginkūnų gyventojas Kazys Jasilionis sakė blogiausiu atveju pasitirpins sniego.

Trečią dieną gyvendama be vandens, garbaus amžiaus ginkūniškė Angelė Jasilionienė guodėsi: „Mokesčius mokame sąžiningai, kodėl su žmonėmis taip nesiskaito?“

ABEJINGUMAS: Jonas Matkevičius, bendrovės „Šiaulių vandenys“ generalinis direktorius paklaustas, kodėl apie vežamą vandenį nepasirūpinta vartotojų informuoti, nenoromis pripažino, jog tai buvo galima padaryti.

Giedriaus BARANAUSKO, Jono TAMULIO nuotr.