Baltą vilties vakarą – kelio į Šukionis pašventinimas

S. Vadapalo nuotr.
Vabalninko Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebono ats. kpt. Jono Tamošiūno pašventintas kelias į Šukionis bus ne tik tvirtas, bet ir saugesnis.
Rugpjūčio 27 dieną Vabalninko seniūnijos Šukionių bendruomenė organizavo unikalų Baltą vilties vakarą, kurio metu pašventintas naujasis kelio Krinčinas-Mieliūnai asfaltas į Šukionis. „Tik gyvenantis prie žvyrkelio ir kenčiantis dulkes supras, kaip prašviesėja gyvenimas išasfaltavus kelią. O kad kelias į Šukionis būtų laimingas, pakvietėme kunigą jį pašventinti“,- kalbėjo Šukionių bendruomenės centro pirmininkė Rita Bieliakienė.

Gera žinia – turės gerą kelią

Baltą vilties vakarą Šukionyse susirinko arti pusšimčio žmonių – vietinių ir svečių iš Mieliūnų, kitų aplinkinių kaimų. Visiems kelias yra toks pat svarbus kaip oras. „Ar jūs galite įsivaizduoti – keturių kilometrų žvyrkelis buvo tokios blogos būklės, kad juo reikėjo važiuoti mažiausiai pusvalandį. O dabar turime asfaltą. Prasidėjus karantinui, žmones apėmė liūdesys, bet šukioniškiai džiūgavo, nes buvo paklotas asfaltas“,- kalbėjo R. Bieliakienė. Ji pastebėjo, kad atsiradus asfaltui, kaime apsigyveno daugiau jaunų šeimų.

Jai antrino ir vietos gyventojas, fotografas Stanislovas Vadapalas, prisiminęs, kaip norėdamas nuvažiuoti į Biržus ir išvengti šešių kilometrų baisaus žvyrkelio, sukdavo net 17 kilometrų lanką.

Naujas keturių kilometrų asfalto ruožas Krinčinas–Mieliūnai buvo pradėtas kloti lygiai prieš metus, o žinią, kad jis bus, Lietuvos automobilių kelių direkcija paskelbė 2020 metų balandžio 27 dieną.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/