Atversti nežinomi Biržų Pašto karvelių puslapiai: kaip talentingas būgnininkas apšvarino savo grupės narius ir tapo žymiausiu gangsteriu

Dailiaus Dargio archyvo nuotr.
Liudininkai pasakoja, kad Biržų karveliai buvo pamėgę rinktis prie pašto laiptų.
1990-ųjų pradžioje Biržuose suklestėję vadinamieji Pašto karveliai iki šiolei yra laikoma viena iš paslaptingiausių ir žiauriausių grupuočių Lietuvos kriminalinėje istorijoje. „Pagal savo elgesį ir manieras Biržų karveliai nebuvo kaimo grupuotė. Tai buvo viena iš pirmųjų šalies gaujų, kuri pradėjo demonstruoti ir diktuoti savo galią viešai mažesniųjų rajonų miesteliuose”, – taip per vieną iš pašnekesių paminėjo garsus praeities kriminalistas.

Kas buvo tie „karveliai“?

Pernai apie Biržų karvelius net per vieną iš lietuviškos komercinės televizijos kanalų buvo rodomas vaidybinis serialas, kuris sutraukė nemažą žiūrovų auditoriją. Bet visuomenei iki šiolei vis dar mažai žinoma, kas buvo tie tikrieji Pašto karveliams priskiriami asmenys.

Šio žurnalistinio tyrimo autorius apsilankė Biržuose, kalbino ne vieną vietos gyventoją, klestintį anų laikų verslininką, muzikantą ar kitus anuomet veiklius žmones, kurie jau daugelį metų yra emigravę iš Lietuvos. Per šiuos pašnekesius pavyko išsiaiškinti, kad buvęs labiausiai pagarsėjęs Biržų karvelių grupuotės asmuo – Sigitas Bareika – Cibė jaunystės metais mušamaisiais grojo itin populiarioje to meto grupėje „August Band“.

Apie visų laikų garsiausio Biržų kriminalinio pasaulio autoriteto S. Bareikos praeitį, muzikinę karjerą ir dėl muzikos instrumentų vagystės liūdnai susiklosčiusią šios grupės baigtį, atvirai sutiko papasakoti buvęs ilgametis „August Band“ vadovas, žinomas Biržuose muzikantas, dainų kūrėjas Eugenijus Gražys. Šiandien jis ruošia jaunuosius muzikos talentus, kurie dalyvauja muzikiniuose realybės šou ir sako, kad su savotišku skausmu širdyje prisimena senus praeities laikus.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/