Atnaujinta Šukionių koplyčia – kraštiečių geranoriškumo ir bendrystės rezultatas

V. Leščinskienės nuotr.
Nuplovus koplyčios sienas, pastebėta nemažai supuvusių lentų, kurias teko keisti naujomis.
Biržų kraštas unikalus medinėmis koplyčiomis. Viena jų – Šukionių Šv. Mato koplyčia, kurios statyba mena XVIII amžių. Istoriniai šaltiniai liudija, kad koplyčia išliko tik rūpestingų ir pamaldžių žmonių dėka, kurie dosniai aukojo remontui. Šimtmečiai bėga, o situacija išliko laikui nepavaldi – ir dabar koplyčia rūpinasi iniciatyvūs šukioniečiai, kurie iš žmonių surinktų aukų atnaujino Dievo namus.

Iš nuotraukos nepažino...

Esame rašę, kad Šukionių kaimo bendruomenės pirmininkė Rita Bieliakienė ėmėsi iniciatyvos atnaujinti Šv. Mato koplyčią.

„Buvo taip, kad pumpėnietis fotografas Virgilijus Navalinskas Šukionyse pristatė Lietuvos bažnyčių ir koplyčių parodą, kurioje buvo ir mūsų koplyčia. Jei atvirai, nuotraukoje aš mūsų koplytėlės nepažinau. Ji pasirodė tokia murzina, visa apsilaupiusi. Supratau, kad verkiant reikia remonto“,- pasakojo R. Bieliakienė.

Viskas priklausė nuo aukotojų

Ta pati mintis kilo ir šukioniečiui Ingaudui Volungevičiui, kuris atsitiktinai užsuko aplankyti artimųjų kapų. Vyras pasakojo, kad anksčiau jam yra tekę ilgą laiką dirbti Norvegijoje apdailininku, tad jo, kaip savo srities profesionalo, akiai tuometinis koplyčios vaizdas buvo išties nemielas.

I. Volungevičius pats ir pasiūlė bendruomenei savo pagalbą. Taip ir prasidėjo gražus bendradarbiavimas. I. Volungevičius po truputį pradėjo darbus, o R. Bieliakienė paskelbė apie aukų rinkimą.

„Žiūrint į sąskaitą „įkrentančias“ lėšas, svarstėme, kokius remonto darbus mums pavyks atlikti. Ingaudas sutiko padėti mums savanoriškai, tad kainavo tik medžiagos. Tačiau viskas absoliučiai priklausė nuo to, kiek suaukos žmonės“,- sakė R. Bieliakienė.

Pašnekovė pabrėžė, jog norėta tikslą įgyvendinti iki rugsėjo pabaigos, Šv. Mato arba dar kitaip vadinamųjų Mataušo atlaidų. Akivaizdu, kad tai bus įgyvendinta, nes šiuo metu belikę keli baigiamieji darbai.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/