B. Petkevičiūtės nuotr.
Štai šioje Biržų miesto vietoje, šalia Evangelikų reformatų bažnyčios, planuojama statyti paminklą kunigaikščiui Kristupui Radvilai Perkūnui. Kone metus vilkinę sprendimo priėmimą, vakar rajono politikai pritarė savivaldybės ir VšĮ Kristupo Radvilos Perkūno paminklo fondo partnerystės sutarčiai.
Šią savaitę rajono savivaldybės taryba svarstė, pritarti ar ne kunigaikščio Kristupo Radvilos Perkūno paminklo kūrimui ir pastatymui Biržų mieste. Šis sprendimas galėjo būti priimtas dar pernai, bet vienam tuometinės tarybos nariui „užkliuvo“ paminklo fondo idėją pristačiusio buvusio Seimo nario, Biržų rajono visuomenės veikėjo Viktoro Rinkevičiaus asmenybė.

Išreiškė nepasitikėjimą

Biržietis V. Rinkevičius yra vienas iš septynių Kristupo Radvilos Perkūno paminklo fondo iniciatyvinės grupės narių. Nors internetiniame puslapyje rekvizitai.lt skelbiama, kad V. Rinkevičius yra šio fondo vadovas, pastarasis tikino šių pareigų atsisakęs, po, jo žodžiais, konservatorių išpuolio.

„Čia viskas vyko praėjusių metų gruodžio pabaigoje, tarybos posėdžio metu. Savivaldybės ir fondo partnerystės sutartis buvo paruošta, bet konservatoriai išreiškė manimi nepasitikėjimą, o man dėl to teko suspenduoti savo pareigas ir sutartis liko nepasirašyta. Taip viskas nusitempė beveik vieneriems metams“,- komentavo V. Rinkevičius. Jo žodžiais, ši situacija parodo, jog kai kuriems politikams politiniai žaidimai yra aukščiau visko.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com