Atliekų rūšiavimo ypatumai: savivaldybė įsipareigoja, bet atsakomybė – gyventojams

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Pasak Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro atstovų, Biržai Panevėžio regiono kontekste dėl atliekų rūšiavimo, yra neblogoje pozicijoje, bet teks vykdyti naujas užduotis – kasmet vis daugiau rūšiuoti atliekų. Tikimasi, kad situaciją pagerins daugiau žaliųjų maisto atliekų konteinerių gyventojams.
Šią savaitę savivaldybės taryba nagrinėjo atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021-2027 metų plano projektą, kurį patvirtinusi, įsipareigoja skatinti gyventojus aktyviau naudotis atliekų rūšiavimo priemonėmis. Tai, žinoma, kainuos ir ne kažkam, bet gyventojams – Biržų krašto žmonės sulauks solidesnių sąskaitų „už šiukšles“.

Toks valstybės planas

Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdžio metu Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro (PRATC) atstovė Inga Muliuolė aiškino, kad pagrindinis dėmesys skiriamas atliekų perdirbimo didinimui. „Tendencija tokia, kad atliekų nebegalima šalinti sąvartynuose. Lietuva užsibrėžusi įsipareigojimą aukštesnį, negu leidžia Europos Sąjunga – kad 2030 metais tik 5 proc. komunalinių atliekų gali būti pašalinamos sąvartyne. Tai reiškia, kad rūšiuojamų atliekų surinkimo kiekiai turėtų augti, o mišrių komunalinių atliekų – mažėti“,- apie valstybinį atliekų tvarkymo planą kalbėjo I. Muliuolė. Ji pridūrė, kad planas vėlavo beveik dvejus metus, nors įstatyminės nuostatos neleidžia keisti planavimo laikotarpio.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com