Atidirbimas už pašalpą – vieniems vergystė, kitiems – pagalba

F. Grunskio nuotr.
Biržų miesto seniūnijos seniūnė Kristina Undzėnienė neslėpė, jog pasitaiko ir tokių gyventojų, kurie sudaro sutartis dėl atidirbimo už pašalpas, bet taip ir nepasirodo darbe, todėl jų tenka ieškoti.
Trečiadienį Biržų rajono savivaldybės administracijos atstovai susitiko su biržiete Alina Jasiukėniene ir akistatos metu aiškinosi situaciją dėl išmokų. Moteris kreipėsi pagalbos dėl savo dukros Dianos Lemežienės, kurią, anot motinos, skriaudžia Biržų miesto seniūnijos ir Socialinės paramos skyriaus specialistai. „Aš rasiu tiesą, taip nepaliksiu“,- tvirtino biržietė.

Nesusikalbėjimai dėl atidirbimo

Brangstantys maisto produktai, didėjančios elektros energijos kainos, sunkiai įperkamos malkos varo žmones į neviltį, tačiau valstybė gali padėti – sunkumų patiriantys asmenys gali pretenduoti į socialinę pašalpą ar gauti kompensacijas. Tačiau pinigai veltui nemokami, reikia atitikti tam tikrus reikalavimus, pristatyti nurodytas pažymas.

Biržietė A. Jasiukėnienė piktinosi, kad jos dukrai Dianai nebuvo išmokėta socialinė pašalpa. Pašnekovė tvirtino, jog taip įvyko todėl, kad Biržų miesto seniūnijos seniūnė „neturi akies ant Dianos“. Esą, panašiai kadaise buvo kenkiama jai, o dabar kenčia ir dukra...

Pasak motinos, gaudama socialinę pašalpą, Diana turėjo už ją atidirbti, nors turi tris vaikus. „Vaikučiai, tai vienas, tai kitas, sirgo. Galiausiai susirgo ir pati Diana, todėl negalėjo atidirbti“,- pasakojo A. Jasiukėnienė. Ji tvirtino, kad apie dukros ligą buvo informuota seniūnija.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com