Ataskaitų kalneliai: kultūros centras praslydo, administracija — ne

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
R. Lesevičiaus ataskaita turėjo trūkumų.
Vakar tarybos posėdžio metu buvo tvirtinama keletas metinių ataskaitų. Muziejaus, bibliotekos, Turizmo informacijos centro, kultūros centro, savivaldybės administracijos. Pritarimą pavyko iškovoti ne visoms.

Svarstymai, kuriuos galima praleisti

Ataskaitos vertinimas – senas geras būdas išreikšti meilę darbiniuose santykiuose. Pavyzdžiui, kaip  tarybos nariai pasakys įstaigos vadovui, kad jam simpatizuoja? Gi priėjus nepasibučiuos. Šį veiksmą puikiai atstoja išgirta ir teigiamai įvertinta metinė ataskaita.

Tas pats ir atvirkščiu atveju – priekabiavimas prie ataskaitos aiškiai rodo: „Tu man ne draugas“. Kiek šis ataskaitų aptarimų žanras talpina emocijų – trūksta ir žodžių apsakyti. Grasinimai, įspėjimai, gerų ir blogų policininkų vaidinimas, kai vieni užstoja, kiti peikia... Kiekvienas atvejis toks unikalus, kad bendrų taisyklių išvesti neįmanoma. Visada įdomu stebėti, kaip per ataskaitas žaidžiami politiniai žaidimai.

Beje, negalima atmesti, kad  ataskaitos tikrai būna blogos... Bet kodėl blogos ataskaitos metų metais tvirtinamos, o paskui staiga užkliūva?

Šiame tarybos posėdyje įdomesnės buvo dvi tokių žaidimų partijos – savivaldybės administracijos direktoriaus ir kultūros centro ataskaitos tvirtinimas. Šiek tiek sudomino, kodėl valstiečių frakcijos lyderis Tomas Četvergas vienintelis susilaikė nuo pritarimo Biržų krašto muziejaus „Sėla“ ataskaitai, tačiau tiek to, negaiškim smulkmenoms laiko ir apsistokime ties daugiausiai diskusijų sukėlusiomis.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/