Ar rajono politikai išgirs sausros kankinamų ūkininkų pagalbos šauksmą?

V. Leščinskienės nuotr.
Biržų rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Tadas Micikevičius ir ūkininkė Vaidutė Stankevičienė savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto metu nuolat kėlė rankas, norėdami paaiškinti realią situaciją žemės ūkyje, bet politikai jų tarsi nepastebėjo.
Šią savaitę rajono savivaldybės tarybos nariai svarstė kitų metų žemės mokesčio tarifo klausimą. Vieni aiškino, kad procentinius mokesčius žemės ūkio paskirties žemei mažinti reikia kuo minimaliau, kad tai nebūtų „skausminga“ savivaldybės biudžetui, kiti ragino atkreipti dėmesį į tai, ką sako ūkininkai – kad pagalbos jiems reikia čia ir dabar.

Planuoja surinkti beveik 1 milijoną eurų

Pasak savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir turto valdymo skyriaus vedėjos Zitos Marcinkevičiūtės, iš pradžių norėta diferencijuoti žemės mokesčio tarifą žemės ūkio paskirties žemei pagal žemės plotą, bet paaiškėjo, kad toks sprendimas negalimas. Projekte buvo numatyta, kad smulkiesiems ūkininkams, turintiems iki 50 ha žemės, būtų taikomas 0,9 proc. žemės mokestinės vertės tarifas, o ūkininkai, turintys per 50 ha žemės, mokėtų daugiau – 1 proc. žemės mokestinės vertės. Tačiau po konsultacijos su Valstybine mokesčių inspekcija paaiškėjo, kad toks skirstymas negalimas. Todėl meras Kęstutis Knizikevičius pasiūlė kompromisinį variantą – taikyti 0,95 proc. tiek smulkiesiems, tiek stambiesiems ūkiams. Preliminariais skaičiavimais, žemės mokestis savivaldybės biudžetą papildytų 900 tūkst. eurų.

Prašo mažinti tarifą

Ūkininkai kreipęsi į merą dar praeitą savaitę prašė atsižvelgti į ekstremalųjį sausros laikotarpį ir sumažinti žemės mokesčio tarifą iki 0,8 procentų, motyvuodami ir tuo, kad neseniai buvo atliktas žemės vertinimas, po kurio nustatyta žemės vertė padidėjo net du kartus. Be to, pasak ūkininkų, žemės mokesčiai Biržų rajone, lyginant su kitais rajonais, yra vieni didžiausių.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com