Ar negalią turinčiam vaikui atsiras vieta vaikų darželyje?

B. Petkevičiūtės nuotr.
Biržų mo­kyk­lo­je—dar­že­ly­je „Vy­tu­rė­lis“ šie­met ne­bė­ra vie­tos dvi­me­tei ne­vaikš­tan­čiai mer­gai­tei. Pa­sak dar­že­lio spe­cia­lio­sios pe­da­go­gės D. Bal­čiū­nie­nės, jei­gu spe­cia­lis­tai turės per didelį darbo krūvį, nu­ken­tės ug­dy­mo ko­ky­bė.
Rajone vaikų darželių lyg ir netrūksta, eilių nėra, tačiau... Neįgalios dviejų metukų mergaitės, kol kas nepasiruošusi priimti nė viena rajono ugdymo įstaiga. Mergaitės mama neviltyje: „Ką daryti? Taip išeina, kad tavo vaikas – tavo ir problema?“

Nėra vietų, todėl prašymas atmestas?

Biržietė jauna mama Vilija (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) su vyru augina dvejų metukų dukrytę. Mergaitei yra nustatytas antrojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros poreikis. Mergytė turi specifinių raidos ir organizmo funkcijų sutrikimų. Vilija pasakojo, kad praeitų metų lapkričio mėnesį pateikė prašymą priimti dukterį į darželį „Vyturėlis“, tačiau neseniai sužinojo, kad ten vietos nevaikštančiai mergaitei nėra.

“Iš darželio sulaukiau patvirtinimo, kad mano prašymas yra užregistruotas. Atėjus vasarai, iš kitų mamų sužinojau, kad joms jau skambino iš darželio ir pranešė, kad jų vaikai yra priimti. Aš tokio skambučio taip ir nesulaukiau“, – pasakojo moteris. Tada Vilija sakė paskambinusi į darželį pati, tačiau jai buvo pasakyta, kad jos dukters sąraše nėra.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/