Ar Biržuose pasiteisins ministerijos nurodymas skiepyti vaikus?

Ž. Maniko nuotr.
Biržų polikliniką netrukus pasieks skiepai nuo COVID-19 ligos, kuriais Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja skiepyti vaikus nuo 6 mėnesių iki 11 metų ir nors savivaldybė tam pasiruošusi, nežinia, ar bus norinčių.
Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymu, iki spalio 18 dienos visos šalies savivaldybės turėjo paskirti bent vieną gydymo įstaigą, kurioje nuo COVID-19 ligos būtų skiepijami kūdikiai nuo 6 mėnesių ir vaikai iki 11 metų. Įstaigos paskirtos, bet ar Biržuose tam yra poreikis?

Rekomenduoja, bet neverčia

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) šalies savivaldybėms išsiuntė nurodymą kiekvienam rajonui paskirti 1-2 gydymo įstaigas, kuriose būtų užtikrinama vaikų vakcinacija COVID-19 vakcinomis.

Apie paskirtas įstaigas savivaldybės iki spalio 18 dienos turėjo informuoti SAM. Šiai žiniai pasklidus viešojoje erdvėje, dalis gyventojų ėmė piktintis, teigdami, kad dabar ministerija nusitaikė į vaikus. Tačiau, reikia pažymėti, kas ministerijos nurodymas paskirti gydymo įstaigas nereiškia, kad vaikų skiepijimas nuo koronaviruso yra privalomas. Kaip teigiama SAM rašte, jis yra rekomendacinio pobūdžio.

Tėvų pasirinkimas

Biržų rajono meras Kęstutis Knizikevičius „Biržiečių žodžiui“ patvirtino, kad raštas iš ministerijos gautas. Anot jo, skiepyti vaikus galima tose gydymo įstaigose, kuriose yra priimami vaikai. Biržuose tai būtų poliklinika ir privačios klinikos – „Šeimos gydytojų centras“ bei „Medicinos namai“.

“Esmė ta, kad mes turime užtikrinti paslaugą, kaip ir nurodė ministerija. Bet tai nereiškia, kad ligoninės seselės bėgios po miestą ir gaudys vaikus nuo pusės iki vienuolikos metų amžiaus ir priverstinai skiepys“,- paklaustas, kaip vertina tokį nurodymą, „Biržiečių žodžiui“ komentavo meras.

Jis akcentavo, kad nereikia tėvams jaudintis dėl to, kad jų vaikas bus prievarta paskiepytas. “Tai yra tėvų pasirinkimas – vesti ar nevesti skiepyti ar neskiepyti. Kiekvienas tėvas pagal savo suvokimą nusprendžia“,- kalbėjo rajono vadovas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/