Ar Biržuose migrantai suras prieglobstį?

L. Bataitienės nuotr.
Sprendimus priima šalies vadovybė, todėl pabėgėliai gali būti apgyvendinti ir rajone – jeigu ne tam skirtuose pastatuose, tai tokiose palapinėse.
Nors Biržų rajonas ribojasi tik su Latvija, todėl pavojaus sulaukti pabėgėlių iš Baltarusijos beveik nėra, tačiau Vyriausybė gali savivaldybės vadovybę įpareigoti suteikti migrantams prieglobstį.

Neplanuoja apgyvendinti

Biržų rajono savivaldybės vicemerė Audronė Garšvaitė dalyvavo susitikime su Vidaus reikalų ministerijos atstovais dėl neteisėtos migracijos. Mero pavaduotoja teigė, kad kol kas Biržų rajono savivaldybė jokio oficialaus kreipimosi dėl neteisėtų migrantų priėmimo Biržų rajone gavusi nėra. A. Garšvaitė nurodė, kad savivaldybėje yra diskutuojama ir svarstoma, kokie galimi šios situacijos sprendimo būdai. „Kol kas pabėgėlių apgyvendinimas Biržų rajone neplanuojamas“,− sakė vicemerė.

„Jei rajone būtų apgyvendinti pabėgėliai, gyventojų reakcija, mano nuomone, priklausytų nuo jų skaičiaus ir vietos, kurioje jie būtų įkurdinti. Biržų rajono savivaldybė neturi nuosavybės teise valdomų patalpų, pritaikytų žmonėms apgyvendinti. Todėl didelio pabėgėlių skaičiaus apgyvendinimas rajone sunkiai įsivaizduojamas. Vienos šeimos atvykimas problemų savivaldybei nesudarytų“,− kalbėjo A. Garšvaitė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/