Ar Biržų maitinimo įstaigos vaišina nemokamu vandeniu?

F.Grunskio nuotr.
Europos Sąjungos direktyva rekomenduoja nemokamai maitinimo įstaigose klientams siūlyti geriamąjį vandenį iš čiaupo, taip siekiant sumažinti vienkartinės plastiko taros naudojimą. Tačiau ar rajono verslininkai visada suteikia tokią galimybę?
Nors Seimas, svarstydamas Geriamojo vandens įstatymo pataisą nusprendė, kad kavinės ir restoranai klientui paprašius nemokamai duoti vandens iš čiaupo neprivalo, tačiau maitinimo įstaigoms tai daryti rekomenduoja Europos Sąjungos (ES) direktyva, kuria siekiama mažinti plastiko vartojimą. Kaip nemokamo vandens stiklinės idėją vertina Biržų rajono verslininkai?

Didelio nuostolio nepatirtų

Kavinės „Biržė“ bendrasavininkė, administratorė Inga Varnaitė teigė, kad klientui paprašius vandens, jo galima gauti už simbolinį dešimties centų mokestį.

„Vanduo kaip vanduo, bet labiau kainuoja pats darbas, aptarnavimas. Šiaip galiu pasakyti, kad nematome didelio skirtumo, jei įstatymai lieptų ir vandens stiklinę duoti nemokamai, nepatirtume didelio nuostolio, nes gryno vandens iš čiaupo pageidauja vienas kitas klientas“,- sakė I. Varnaitė.

Anot jos, klientai mieliau renkasi kitą variantą – stalo vandenį, pagardintą citrusiniais vaisiais, kurio ąsotis kainuoja 1 eurą. „Tai tas pat vanduo iš krano, tik su pagardinimu“,- tvirtino pašnekovė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/