Ar „amžini“ vadovai nenustekens valdiškų įmonių?

Asociatyvi nuotr.
Konservatorių siūlymu ir daugumos Seimo narių pritarimu, valstybės ir savivaldybių valdomų bendrovių vadovų kadencijų neliks – ar „amžini“ vadovai nenustekens valdiškų įmonių?
Vyriausybė pritarė Seimo narių siūlymui neriboti savivaldybių ir valstybės įmonių vadovų kadencijos. Pagal senąją tvarką, akcinių, valstybės ir savivaldybių bendrovių vadovai pareigas gali eiti ne daugiau kaip dvi penkerių metų kadencijas.

Ar bus kas „išspaus piktybinius spuogus“?

Biržietis, Pačeriaukštės seniūnijos seniūnas Aurimas Frankas teigė, kad tokia naujovė jam sukėlė vidinį konfliktą. „Kaip valstybės tarnautojas, neturiu teisės kritikuoti įstatymų, bet kaip pilietis – galiu ir noriu pasakyti savo nuomonę. Jei klausiate manęs, ne kaip seniūno, o kaip Lietuvos piliečio, Biržų rajono savivaldybės gyventojo, tai pasakysiu atvirai – man tai dvelkia rytais, bet ne vakarais“,- teigė A. Frankas.

Vadovų kadencijos, anot pašnekovo, padeda išvengti ne tik „vadovų užpelėjimo“, bet ir saugo nuo kriminalinių schemų, nepotizmo ir kitų, tam tikrų, neleistinų ryšių formavimosi, įsišaknijimo. „Prezidentu tam pačiam asmeniui leista būti ne daugiau dvi kadencijas, ministrai, generaliniai prokurorai taip pat turi kadencijas. Kadencijų neturi tik teisėjai, o dabar jų nebus ir savivaldybės, valstybės valdomose įmonėse. Kodėl? Šį klausimą užduoti ir į jį atsakyti galime kiekvienas sau patys“,- sakė A. Frankas.

Anot jo, iš esmės kadencijų nebuvimas nėra blogas dalykas, jei ilgamečiai įmonių vadovai dirba skaidriai, yra geri savo srities specialistai. „Reikalinga akyla institucijų priežiūra arba, kitaip tariant, valstybė turi turėti modelį „piktybiniams spuogams“ išspausti“,- pabrėžė A. Frankas. Jis prisiminė šiuo atveju tinkantį seną, bet taiklų posakį, kad „kvailas įstatymas, bet įstatymas“.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/