Apie žygį, kuriame pasigedo tolerancijos ir laisvės

Žydrūno Maniko nuotr.
Re­gi­na Ci­bie­nė (kai­riau) ti­kė­jo­si di­des­nio pa­lai­ky­mo, ta­čiau iš šim­to už­si­re­gist­ra­vu­sių į sos­ti­nę iš­vy­ko tik 35 trans­por­to prie­mo­nės.
Žmonės įvairiais būdais reiškia savo nuomonę ir įsitikinimus. „Mes niekam nieko blogo nelinkėjome, keliavome su šūkiu ir mintimis apie šeimos vertybes. Nors teko patirti daug neteisybės ir išbandymų, dėl nieko nesigailiu – vėl dalyvaučiau marše“,- tvirtino Didžiojo šeimų gynimo maršo koordinatorė Biržuose Regina Cibienė.

Išvyko su viltimi

Iš Biržų į Panevėžį, o paskui į Vilnių planavo važiuoti apie 100 automobilių. Tačiau šeštadienį išvažiavo 35. R.Cibienė neslėpė nusivylimo: „Daugelis mus palaikė, tačiau lemiamą dieną išsigando važiuoti kartu ir net išlydėti, nes nenorėjo problemų darbe, bijojo visuomenės reakcijos. Aš pati tai pajaučiau, kai socialiniuose tinkluose užblokavo mane pažįstami ir draugai“,- kalbėjo aktyvistė.

Moteris teigė, kad kelionė į sostinę buvo sudėtinga – nuo Biržų iki Vilniaus teko važiuoti nuo 10 valandos ryto iki 18 valandos vakaro, maždaug 100 kilometrų kolonoje. „Vieni jau parkavosi sostinėje, o mes dar tik į Kauną įvažinėjome. Vairavimas vargino, bet tuo pačiu ir džiugino, nes pakeliui žmonės mums mojavo, palaikė, praleido“,- įspūdžiais dalinosi pašnekovė.

Iš Panevėžio apskrities prie Didžiojo šeimos maršo prisijungė apie penkis šimtus automobilių, du autobusai ir beveik pusantro tūkstančio žmonių. Vilniuje, Vingio parke, susirinkusieji garsiai pademonstravo nepasitenkinimą dėl galimai agresyvios genderistinės propagandos bei valdančiosios Seimo daugumos rengiamų įstatymų prieš tradicinės šeimos vertybes. „Mes turime šeimas ir vertybes. Norėtume, kad jas gerbtų, ir tai norėjome išreikšti šiuo žygio maršu“,- paaiškino R.Cibienė. Ji teigė pasisakanti už tradicinę šeimą.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/