Aludariai gaivina tradicijas

F. Grunskio nuotr.
Alaus ga­my­ba do­mi­na tiek vy­rus, tiek ir mo­te­ris, nes Bir­žų kraš­tas gar­sė­ja alu­da­riais ir skir­tin­gų sko­nių alu­mi.
Čepukų kaime dvi dienas vyko „Dundulio koštuvių“ šventė, kurią surengė šiame kaime jau vienuoliktus metus veikiantis „Širvėnos bravoras“.

Biržai garsėja natūraliais gėrimais

„Širvėnos bravoras“ – lietuviško kapitalo alaus darykla, įsikūrusi Biržų regioniniame parke. Pavadinta netoliese tyvuliuojančio ežero vardu. Darykloje gaminamas alus ir gira “Dundulis”. “Dundulio” gėrimų sudėtyje yra tik natūralios medžiagos. Alus ir gira gaminami nenaudojant jokių cheminių fermentų, dažiklių, skonio stipriklių ir konservantų. Vanduo imamas iš giluminio 134 metrų gręžinio. Alus natūraliai fermentuojamas atvirose talpose ir brandinamas ne mažiau kaip 21 parą. Nors kai kurioms alaus rūšims subręsti jau ir metų reikia.

„Širvėnos bravoro“ direktorius Tomas Cesevičius „Biržiečių žodžiui“ yra pasakojęs, jog daryklą, kuri Čepukuose buvo pastatyta 1991 metais, įsigijo 2010 metų pradžioje ir tų pačių metų rudenį išleido pirmą produkciją.

„Norėjome būti saviti, tad ieškojome savo vietos aludarių pasaulyje. Nusprendėme gaminti lietuviškus gėrimus su „Dundulio“ pavadinimu“, – prisiminė veiklos pradžią daryklos savininkas.

Tačiau pradžioje nebuvo nei lietuviškų apynių, nei mielių, nei salyklo iš lietuviškų miežių. Pas pasvalietį aludarį Juliką Simonaitį buvo surastos savitos alaus mielės, kurios buvo patentuotos ir dabar šiomis mielėmis gali naudotis pasaulio aludariai. Jomis naudojasi ir biržiečiai. Nors kai kurioms alaus rūšims reikia ir kitų mielių.

„Dundulio“ alus daromas ne tik „Širvėnos bravore“, bet „Panevėžio alaus“ darykloje. Abi daryklos stengiasi daryti savitus gėrimus.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/