Aistros dėl seksualinių mažumų

Iš asmeninio T.V.Raskevičiaus archyvo.
T.V. Raskevičius: “Teisę į saviraiškos laisvę visoms visuomenės grupėms garantuoja mūsų šalies Konstitucija”.
Seimo narys, atstovaujantis Laisvės partiją, parlamento žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius griežtai pasmerkė savo kolegos Valdemaro Valkiūno viešus pasisakymus apie seksualines mažumas. “Darbas Seime yra ne lesbi šou ir homoseksualų pageidavimų koncerto tenkinimas. Racionalumas einantis kartu su jautrumu. Jautrumų galbūt ir yra, bet racionalumo nepastebėta”, – tiesiai iš parlamento tribūnos pareiškė biržietis V. Valkiūnas ir socialiniuose tinkluose pridūrė: “Lietuvos pideralizacija nepraeis”. Seksualinių mažumų atstovai kreipėsi su skundu į Seimo etikos komisiją. Apie susiklosčiusią situaciją „Biržiečių žodis“ kalbino Seimo narį T.V. Raskevičių, kuris viešai pripažino savo netradicinę seksualinę orientaciją, ir parlamentarą Valdemarą Valkiūną.

„BŽ“: Seimo nario Valdemaro Valkiūno citata: “LGBT galbūt yra nusikalstama organizacija, Lietuvoje vykdanti veiklą, neatitinkančią mūsų piliečių lūkesčių ir siekių”. Papasakokite daugiau, kuo užsiima seksualinių mažumų bendruomenė LGBT. Kiek Lietuvos žmonių galima priskirti seksualinėms mažumoms? Kas yra seksualinės mažumos?

T.V.Raskevičius: Tokį Seimo nario pasisakymą vertinu labai neigiamai, nes lesbietės, gėjai, biseksualūs ir translyčiai (LGBT) asmenys visų pirmiausia yra ne kokia nors organizacija, o mūsų visuomenės nariai – mūsų vaikai, draugai ir artimieji. Todėl dirbtinis šios socialinės grupės priešinimas su tariama Lietuvos gyventojų dauguma yra žalingas ir pavojingas ne tik pačiai LGBT bendruomenei, bet ir visai mūsų valstybei, kuri yra kuriama ant demokratijos, pagarbos kiekvienam ir sugyvenimo pagrindų.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/