Žolės gaisras pasikėsino į žmogaus gyvybę

Žolės gaisras pasikėsino į žmogaus gyvybę

Žolės gaisras pasikėsino į žmogaus gyvybę

Vakar, po 14 valandos, Šiauliuose, ties Radviliškio gatve degančią žolę gesinę ugniagesiai aptiko stipriai apdegusią ir komos ištiktą moterį.

Žolės gaisrų kiekvieną parą Šiaulių apskrityje skaičiuojama dešimtimis, o šalyje – šimtais.

Edita KARKLELIENĖ

edita@skrastas.lt

Būklė – sunki

Į gaisravietę iškviesti Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stoties medikai nukentėjusiąją nuvežė į Respublikinę Šiaulių ligoninę.

Čia apdegusiai moteriai diagnozuoti I–IV laipsnio nudegimai. Ji paguldyta į reanimacijos skyrių. Nukentėjusiosios sveikatos būklė vakar pavakarę buvo vertinama kaip labai sunki.

Degė hektarai

Žolės gaisrus Šiaulių apskrities ugniagesiai šiemet jau skaičiuoja šimtais.

Trečiadienio rytą degė vieno hektaro žolės plotas Šiauliuose, Mėlynių gatvėje. Tokio pat dydžio plotai išdegė ir Bačiūnų gatvėje ir Šiaulių rajone, Kužiuose.

Šiauliuose, Architektų gatvėje, išdegė žolė šimto arų plote.

Dėl neatsargaus elgesio su ugnimi 30 arų žolės išdegė Naujojoje Akmenėje, Eibučių gatvėje.

Ugniagesiai gesino ir Dainų parke kilusį žolės gaisrą – ugnis siautėjo 50-ies arų plote.

Grėsmė bei žala aplinkai

Šiais metais dėl vėlyvo pavasario gaisrai atvirose teritorijose kilo kovo 26 dieną.

Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinio priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas Gintaras Zonis žemės savininkus ir jos naudotojus prašo nedeginti sausos žolės, saugiai elgtis su ugnimi atvirose teritorijose.

„Ypatingai norime atkreipti tėvų ir pedagogų dėmesį į išdykaujančius su ugnimi vaikus – reikėtų paaiškinti jiems apie skaudžias tokių žaidimų pasekmes, sudrausminti pastebėjus juos deginant žolę“, – sakė G. Zonis.

Anot jo, atsiranda „ūkininkų“, kurie mano, kad lauką lengviau nudeginti, negu laiku nušienauti arba suarti. Kai kurie miestiečiai užkuria laužus degindami šakas, šiaudus ir panašiai, ir taip nuodija kaimynus.

„Pastebėję degančią žolę, gyventojus raginame nelikti abejingiems ir pasistengti užgesinti ugnį, o nelaukti, kol liepsna išplis į didesnius plotus“, – teigė vyriausiasis specialistas.

Liepsnojančią žolę nedideliame plote nesunku užgesinti užplakant liepsną medžių šakomis bei užtrypiant kojomis, tokius gaisrus taip pat galima gesinti vandeniu arba smėliu. Ugnies apimtus plotus rekomenduojame apkasti grioveliais, kad liepsna neišplistų ir nepadarytų didesnių nuostolių.

Už žolės deginimą piliečiai gali būti nubausti nuo 100 iki 500 litų bauda, o pareigūnai – nuo 200 iki 600 litų. Be to, kaltininkams gali tekti atlyginti ir gamtai padarytą žalą. Už nepilnamečių nusikaltimus baudžiami jų tėvai.

Pernai ugniagesiai net 121 kartą vyko gesinti degančios žolės plotų Šiaulių mieste ir rajone. Šiaulių apskrityje žolės gesinti vykta 270 kartų.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

GAISRAS: Vakar Kuršėnų ugniagesiai kovėsi su žolės gaisru Kuršėnuose, ties Liepų alėja esančioje atviroje teritorijoje. Žolė šioje vietoje šiemet dega nebe pirmą kartą. Padegėjai kol kas nenustatyti.