Turto saugumas priklauso nuo savininkų

Turto saugumas priklauso nuo savininkų

Policija pataria

Turto saugumas priklauso nuo savininkų

Statistika rodo, kad rugpjūtį, lyginant su kitais mėnesiais, yra įvykdoma daugiausia vagysčių iš gyvenamųjų patalpų. Kaip pasirūpinti namų saugumu, kad ilgai lauktos atostogos nesibaigtų užgyvento turto praradimu?

Patariama ištuštinti pašto dėžutę

Pasirūpinti savo turto saugumu ir sumažinti vagystės riziką, sako policijos atstovai, galima ir be didelių investicijų. Visų pirma gyventojams, besiruošiantiems savo būstą ilgesnį laiką palikti be priežiūros, patariama viešai nesigirti savo planais.

Apie tai, kad buto šeimininkai išvykę, vagišiams praneša ir pilna pašto dėžutė. Todėl prieš išvykstant policija pataria susitarti su kaimynais, kad šie retkarčiais išimtų laiškus, sąskaitas, reklamines skrajutes ar laikraščius iš pašto dėžutės, o taip pat atkreiptų dėmesį, jei prie jūsų durų ims sukiotis įtartini asmenys.

Taikinys – grynieji

Nors vagiama viskas vis tik dažniau vagys renkasi tuos daiktus, kuriuos galima lengvai, nesukeliant įtarimo išnešti ir greitai parduoti. Geidžiamiausias grobis vagims yra pinigai.

Iš namų nusikaltėlių išneštus daiktus surasti ir atpažinti yra vilties, o kartais tai pavyksta padaryti net ir praėjus nemažai laiko po vagystės, tačiau atgauti pavogtus pinigus – vilties mažai. Neverta rizikuoti namuose laikyti dideles pinigų sumas tikintis, kad be jūsų niekas kitas jų svetimame bute neras. Kaip sako vagystes tiriantys policijos pareigūnai, nuo profesionalių vagių paslėpti pinigus beveik neįmanoma, nes jie žino slaptavietes ir jas pirmiausia patikrina.

Namuose turimus vertingus daiktus galima paženklinti sutartiniais ženklais, išgraviruoti inicialus arba skaičius. Toks žymėjimas gali padėti operatyviai išaiškinti vagystes.

Veikiama grupėje

Pasak policijos pareigūnų, profesionalūs ir gerai organizuoti vagys nusikaltimą planuoja kruopščiai ir „dirba“ grupėmis iš anksto pasiskirstę vaidmenimis. Vieni vykdo žvalgybą, kiti įsibrauna ir vagia, treti stebi aplinką ir, kilus pavojui įkliūti, įspėja bendrus, realizuoja pagrobtą turtą.

Tyrimų duomenimis, tokie vagys vagia tik pinigus ir juvelyrinius dirbinius. Jie sugeba per trumpą laiką, net esant signalizacijai, surasti ir įveikti seifą ar tiesiog jį išnešti su visomis vertybėmis.

Tipinis profesionalaus vagies paveikslas – maždaug 25–40 metų amžiaus tvarkingos išvaizdos, sportuojantys vyrai, kasdieninėje aplinkoje neišsišokantys savo elgesiu, nepasižymintys neigiamais įpročiais.

Policijos atstovai ragina patiems nepulti skaičiuoti nuostolių, nes tikrindami, kas dingo iš buto, galite patys netyčia sunaikinti nusikaltėlių pėdsakus ir įkalčius, o nedelsiant kviesti policiją.

„Šiaulių krašto“ inf.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

MINUTĖS: Patyrusiam vagiui užtenka vos kelių minučių, kad grobis atsidurtų jo rankose.