Sprogimo išvengta, bet sandėlį teks atstatyti

S. Vadapolo nuotr.
Antradienį kuro talpykloje kilęs gaisras visiškai suniokojo pastatą, laimei, kuro talpas pavyko išsaugoti, todėl sprogimo išvengta.
Antradienį Vabalninko seniūnijoje, Jasiuliškių kaime, užsiliepsnojo ūkinis pastatas. Į gaisravietę pirmoji išskubėjo Vabalninko ugniagesių komanda, pastiprinimui iškviestos ir artimiausios ugniagesių komandos, taip pat kolegos iš gretimo rajono. Ugniagesiams teko ne tik malšinti liepsnas, bet perpumpuoti karštą kurą, kuris buvo gaisro židinyje.

Galėjo liūdniau baigtis

Jasiuliškių kaime ūkį įkūręs panevėžietis ūkininkas Petras Marinskas augina kviečius, rapsus, cukrinius runkelius. Vyras pasakojo, kad apie gaisrą jam pranešė darbininkas, nes pats ūkininkas tuo metu buvo kitame pastate ir nieko nematė. Abu vyrai čiupo gesintuvus ir mėgino slopinti liepsnas, tačiau supratę, kad liepsnų gniaužtai pastatą užvaldė per stipriai, šaukėsi pagalbos. „Vieną akimirką jau galvojau, kad liepsną sutramdyti pavyko. Bet po akimirkos ji vėl šoko. Buvo daug dūmų, nieko nemačiau, graužė akis ir supratau, kad nieko nebepadarysiu“,− pasakojo ūkininkas. Kol atvyko ugniagesiai, pasak vyro, gaisras labai greitai plėtėsi, nes viduje buvo degių medžiagų. „Ačiū Dievui, kad nesprogo šalia buvusi kuro talpa, nes joje buvo 10 tonų kuro. Laimei, atokiau yra degalų kolonėlė – mažiau rizikos“,− sakė vyras.

Pastate, kuriame kilo gaisras, ūkininkas buvo įrengęs kuro bazę, joje laikė ir tepalus. Pusės tonos talpos konteineris, pilnas tepalo bei tona dyzelino sudegė labai greitai.

Ūkininkas galvoja, kad apdegusio pastato remontuoti neverta – greičiausiai jį nugriaus. „Sienos smarkiai apdegė, sutrūkinėjo. Stogo visiškai neliko“,− pasakojo P. Marinskas. Jo teigimu, pastatas buvo draustas, todėl laukia draudimo atstovų, kurie turėtų įvertinti žalą. Viduje buvęs turtas nedraustas, todėl galima išmoka tik už pastatą.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/