Skrebiškiuose malkinę padegė saulė?

Kornelijaus ULEVIČIAUS nuotr.
Ugnis pasiglemžė malkinę, namų apyvokos daiktus, dviračius. Žuvo ir jaunikliai triušiukai.
Gegužės 6 dieną 16 val. 23 min. bendrosios pagalbos telefonu gautas pranešimas apie gaisrą Skrebiškių kaime. Gyvenvietės centre, Kraštų gatvėje prie daugiabučių užsidegė prie buvusios katilinės sienos priblokuota malkinė. Katilinės pastatas – mūrinis, stogas – bituminės dangos.

Viena skrebiškietė „Biržiečių žodžiui“ pasakojo: ji pirmiausia išgirdo pokšėjimą. Moteris pasipiktinusi: iš neturėjimo ką veikti vėl neklaužados kažką sprogdina ir šiurpina kaimą. Netrukus pas skrebiškietę atbėgo išsigandusi kaimynė ir pranešė: kažkas prie daugiabučių dega. Rūksta dūmai...

Skrebiškietė sėdo į automobilį ir nuskubėjo prie daugiabučių, kur rūko dūmai. Malkinė degė atvira liepsna. Moteris skubiai rinko bendrosios pagalbos telefono numerį ir pranešė apie gaisrą.

Pradėjo rinktis ir kiti žmonės. Į pagalbą skubėjo vietos ūkininkai bei kaime gyvenantis, tą dieną savo pamainoje nedirbantis Kupreliškio ugniagesių komandos ugniagesys Aidas Mitras.

– Mes turime gelbėti visas gyvybes, – pasakė Aidas Mitras ir pirmasis puolė prie degančios malkinės buvusių triušių narvelių gelbėti triušiukų. Aidui triušiukus gelbėti padėjo Klaudijus, Kornelijus, Karolis....

Jauniklių triušiukų išgelbėti jau nebepavyko. Jie užtroško karštyje, dūmuose.

Malkinė – medinė, stogas – šiferio. Degantys šiferiai šaudė į visas šalis... Malkinėje neseniai buvo sukrautos keturios priekabos malkų, todėl ugnis įsisiautėjo. Gaisrą gesino Papilio, Biržų, Kupreliškio komandų ugniagesiai.

Diena buvo labai vėjuota, todėl vėjas ugnies kibirkštį iš degančios malkinės akimirksniu įnešė į daugiabučio gyventojams priklausančią daržinę. Iš daržinės plykstelėjo liepsna, bet ugniagesiai suskubo likviduoti naują židinį.

Ūkiniame pastate buvo gyvuliai, šiaudai, šienas... Gyvuliai buvo išvesti į lauką. Ūkininkai Aloyzas Mikalauskas, Regimantas Kairys į priekabą krovė šlapius šiaudus ir vežė. Daržinė buvo išgelbėta. Apdegė tik dalis medinės daržinės sienos, sudegė ant perdangos sukrautas šienas.

Malkinės savininkės patirti nuostoliai didžiausi. Malkinės nebeliko. Ugnis pasiglemžė visas 4 priekabas malkų, dviračius, namų apyvokos daiktus, žuvo jaunikliai triušiukai. Kitų senesnių triušių kailiukai irgi apskrudo. Nelaimėliai gydomi, gal dar išgyvens...

Spėjama, kad malkinė užsidegė nuo stiklo šukės. Saulės spindulys šukę įkaitino ir įsižiebė ugnies kibirkštis. Tą dieną siautęs vėjas ugnies kibirkštį įpūtė į malkinę ir sukėlė gaisrą.