Šiaulių arenos direktorius nuteistas dėl piktnaudžiavimo

Šiaulių arenos direktorius nuteistas dėl piktnaudžiavimo

Šiaulių arenos direktorius nuteistas dėl piktnaudžiavimo

Šiaulių apygardos teismas vakar paskelbė nuosprendį Šiaulių arenos skandalo byloje. Arenos valdytojas VšĮ „Pramogų sala“ generalinis direktorius Gintaras Radavičius pripažintas kaltu.

Netinkamu tarnybos pareigų atlikimu kaltintas buvęs Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Vladas Damulevičius iš teismo salės išėjo švarus.

Edita KARKLELIENĖ

edita@skrastas.lt

Vienas kaltas, kito kaltė neįrodyta

Teismui pritrūko įrodymų, kad arenos valdytojas piktnaudžiavo tarnyba, siekdamas sau asmeninės naudos, todėl G. Radavičius kaltu pripažintas tik dėl piktnaudžiavimo, kai dėl to didelės žalos patyrė valstybė.

G. Radavičius turės sumokėti 300 MGL (11 tūkstančių 298 eurų) baudą.

Iš kaltu dėl piktnaudžiavimo pripažinto Šiaulių arenos vadovo G. Radavičiaus Šiaulių miesto savivaldybės naudai priteista 63 tūkstančiai 703 eurai.

Teisminio proceso metu nenustatyta, kad tarnybos pareigų netinkamu atlikimu kaltintas V. Damulevičius jam patikėtas tarnybines pareigas atliko netinkamai.

Bylos nagrinėjimo metu kalbėję liudytojai patvirtino, kad Aukštabalio multifunkcinio komplekso eksploatavimo koncesijos suteikimo sutarties vykdymo priežiūros komisija, kuriai 2008-2013 metais vadovavo V. Damulevičius, kaip ir numatyta, svarstė arenos koncesijos mokesčio dydį.

Šeimininkavo, kaip norėjo

Ikiteisminio tyrimo metu aiškintasi, ar nebuvo piktnaudžiauta Šiaulių miesto savivaldybei sudarant ir vykdant Koncesijos sutartį dėl Aukštabalio multifunkcinio komplekso (Šiaulių arenos) eksploatavimo.

Kaltinimai piktnaudžiavimu byloje buvo pareikšti ne tik viešosios įstaigos „Pramogų sala“ steigėjui, dalininkui ir generaliniam direktoriui G. Radavičiui, bet ir buvusiam tuomet Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriui Genadijui Mikšiui.

Tiesa, pastarasis nuosprendžio neišgirdo – baudžiamoji byla jo atžvilgiu buvo nutraukta suėjus baudžiamosios atsakomybės senaties terminui.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad G. Mikšys, pakeitus Aukštabalio multifunkcinio komplekso eksploatavimo koncesijos suteikimo sutarties vieno punkto formuluotę, kuria buvo pakeista koncesijos mokesčio mokėjimo tvarka, viršydamas įgaliojimus, 2006 metų birželio 8 dieną be Šiaulių miesto tarybos pritarimo, vienašališkai pasirašė šią sutartį su viešąja įstaiga „Pramogų sala“.

Tyrimo metu buvo gauta duomenų, kad įmonės „Pramogų sala“ vadovas G. Radavičius piktnaudžiavo tarnyba, neracionaliai tvarkė įstaigos turtą.

Nustatyta, kad kai kurioms įmonėms, kurių akcininku buvo pats G. Radavičius ir kitas „Pramogų salos“ dalininkas, buvo sudarytos palankesnės nuomos sąlygos, nustatant mažesnį mokestį nei kitiems nuomininkams.

G. Radavičius, nesilaikydamas ekonominio efektyvumo reikalavimų, iš jų pirko prekes ir paslaugas, reikalingas Aukštabalio multifunkcinio komplekso pastato įrengimui bei investicijoms.

Nustatyta, kad dėl tokių veiksmų Šiaulių miesto savivaldybė nepagrįstai sumokėjo VšĮ „Pramogų sala“ daugiau nei 1,9 milijono litų didesnį koncesijos mokestį.

Ikiteisminio tyrimo metu taip pat nustatyta, kad G. Radavičius iš ūkinės komercinės veiklos gautas pajamas (įskaitant Savivaldybės mokamą koncesijos mokestį), susijusias su Aukštabalio multifunkcinio komplekso eksploatavimu, panaudojo ne visuomenės poreikiams tenkinti, o be Šiaulių miesto savivaldybės sutikimo, kaip to reikalauja Koncesijos sutartis, investavo banke „Snoras“, sudarydamas vertybinių popierių pirkimo sutartis.

Šiam bankui bankrutavus, „Pramogų sala“ patyrė beveik 220 tūkstančių litų (beveik 64 tūkstančių eurų) nuostolį, taip padarant žalą ir Šiaulių miesto savivaldybei.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

TEISIAMIEJI: Netinkamu pareigų atlikimu kaltintas buvęs Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Vladas Damulevičius (dešinėje) iš teismo salės išėjo švarus. Šiaulių arenos vadovui Gintarui Radavičiui, pripažintam kaltu dėl piktnaudžiavimo, teks kaip reikiant paploninti piniginę.