Šiaulių apygardos teismas grįžo į miesto centrą

Šiaulių apygardos teismas grįžo į miesto centrą

Šiaulių apygardos teismas grįžo į miesto centrą

Šiaulių apygardos teismas sugrįžo į rekonstruotą pastatą Šiauliuose, Dvaro gatvėje 83. Dėl senojo pastato rekonstrukcijos bylos dvejus metus buvo nagrinėjamos Šiauliuose, Tiesos gatvėje, buvusio vaikų lopšelio-darželio patalpose.

Edita KARKLELIENĖ

edita@skrastas.lt

Patalpos įrengtos pagal poreikius

XIX amžiaus pradžioje Dvaro gatvėje pastatyti rūmai rekonstruoti jau antrą kartą. Naujos patalpos leis tinkamai užtikrinti teismo lankytojų saugumą, gyventojams naudotis teismo paslaugomis bus patogiau, teismo darbuotojams yra sudarytos nustatytus standartus atitinkančios darbo sąlygos.

Patekimas į trijų aukštų pastatą ir patalpos pritaikytas žmonėms su negalia. Taip pat įrengtos praėjimo kontrolės, vaizdo stebėjimo, priešgaisrinės sistemos, apsaugos signalizacija.

Teismo patalpose įrengtos septynios posėdžių salės, vieno langelio principu veikianti teismo raštinė, laukiamasis, susipažinimo su bylomis patalpa, nepilnamečių apklausos, proceso dalyvių kambariai, atskirtos suimtų ir sulaikytų asmenų patalpos. Veikia liftas.

Rekonstruotame pastate bus įrengtas muziejus, teismo biblioteka.

Bendras pastato plotas – 2400 kvadratinių metrų.

Anot Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjo ryšiams su visuomene Vytauto Jončo, prieš rekonstrukciją senasis moraliai ir fiziškai pasenęs pastatas nebeatitiko jokių saugumo, higienos reikalavimų, patalpos nebuvo pritaikytos personalo darbui, taip pat kėlė diskomfortą proceso dalyviams.

Šiuo metu Šiaulių apygardos teisme baudžiamąsias ir civilines bylas nagrinėja devyniolika teisėjų.

Pastatas – su istorine atmintimi

Pačiame miesto centre esantis Šiaulių apygardos teismo pastatas yra įtrauktas į valstybės saugomų kultūros vertybių sąrašą. Tai buvusios grafo Zubovo arklidės, XIX amžiaus pirmojoje pusėje čia veikė spirito pilstytuvė.

1906 metais šiame pastate gimė prozininkas, pirmasis literatūrinio almanacho „Varpai“ redaktorius, politinis kalinys Kazys Jankauskas. Jo tėvas spirito pilstytuvėje dirbo tarnautoju. Tame pačiame pastate turėjo butą, kuriame gyveno su šeima.

1943–1944 metais čia įsikūrė literatūrinio almanacho „Varpai“ redakcija.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

AUKŠTAS: Rekonstrukcijos metu buvo pristatytas trečias aukštas – jame įrengti teisėjų darbo kabinetai.