Santykių aiškinimasis baigėsi tragedija

V. Kerienės nuotr.
Šiame name Biržų mieste, Kęstučio gatvėje įvyko tragedija – rasti negyvi du žmonės, įvykio aplinkybes aiškinasi policija.
Rugpjūčio 29 dieną, apie 21 val., Biržų mieste, Kęstučio gatvėje kaimynai išgirdo panašius į šūvio garsus ir apie tai pranešė bendruoju pagalbos telefonu 112. Bute šautinėmis žaizdomis aptikti du žmonės – vyras ir moteris. Kaimynai neatmeta galimybės, kad tragedija įvyko dėl konflikto.

Oficialiai pranešama, kad iš policijos pareigūnų ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą, kad reikalinga pagalba patekti į butą. Durys buvo išlaužtos, įleisti policijos pareigūnai. Viduje rasti dviejų žmonių kūnai.

Policija išsiaiškino, kad buto koridoriuje rasti kūnai – šeimininko (gim. 1955 m.) ir moters (gim. 1986 m.). Jie jau buvo mirę. Įvykio vietoje rastas neteisėtai laikytas lygiavamzdis šaunamasis ginklas su vienu užtaisytu šoviniu šovinio lizde.

Pasak Biržų rajono policijos komisariato viršininko Deivido Valtario, dėl šio įvykio dar vyksta tyrimas, todėl sunku pasakyti nužudymo aplinkybes. Manoma, kad tragedija įvyko dėl įvykusio konflikto.

„Įvykio vietos apžiūrai buvo pasitelktos naujausios įvykio vietos apžiūros technologijos. Pirminėje tyrimo stadijoje sunku numanyti aplinkybes. Šių žmonių nesiejo šeimyniniai ryšiai, jie tik bendraudavo. Galbūt galima juos vadinti draugais. Tikėtina, kad ten vyko išgertuvės. Apie pašalinius asmenis, galėjusius įvykdyti šį nusikaltimą, informacijos neturime. Durys buvo užrakintos, todėl nėra tokios informacijos, kad galėjo dar kažkoks asmuo figūruoti“, – komentavo D. Valtaris.

Dėl šios žmogžudystės pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Biržai – nedidelis miestas, kuriame vieni kitus pažįsta. Po šios tragedijos pasirodė vieši kaimynų liudijimai, kad pensinio amžiaus vyras po žmonos mirties susirado gerokai jaunesnę draugę. Abu jie ir buvo rasti negyvi bute. Vienas kaimynas aiškino savo akimis matęs vaizdą po įvykio, jam susidarė įspūdis, kad buto šeimininkas pirmiau nušovė draugę, o paskui nusišovė ir pats. Kaimynų teigimu, nelaimės išvakarėse pora girtavo pavėsinėje prie namų, o konfliktuoti galėjo dėl santykių – vyras buvo pensininkas, o moteris žymiai jaunesnė.

Kaimynai prasitaria, kad vyriškio bute dažnai skambėdavo tranki muzika ir triukšmas. Kodėl įvyko nelaimė? Daugelis kaltina susiklosčiusias aplinkybes – po žmonos mirties su perpus jaunesne moterimi pensininkas susipažino uždarbiaudamas – skindamas obuolius. Kol vyras gyveno su žmona, problemų nekildavo – augino ir auklėjo vaikus, jais rūpinosi. Vyras į teisėsaugos akiratį visai neseniai buvo patekęs dėl vagystės.

Biržuose šis nužudymas pirmasis šiais metais.