Priminta apie pavojus geležinkelio pervažose

Priminta apie pavojus geležinkelio pervažose

Priminta apie pavojus geležinkelio pervažose

Vakar Šiauliuose, kaip ir visoje Lietuvoje, vyko prevencinės akcijos, skirtos atkreipti eismo dalyvių dėmesį į geležinkelio pervažas. Gegužės 7-oji paskelbta Tarptautine saugaus elgesio pervažose diena.

Edita KARKLELIENĖ

edita@skrastas.lt

Informacija eismo dalyviams

AB „Lietuvos geležinkeliai“ filialo „Šiaulių geležinkelių infrastruktūra“ darbuotojai kartu su Šiaulių apskrities policijos pareigūnais vakar Šiauliuose, ties geležinkelio pervaža į Kuršėnus, eismo dalyviams dalijo informacinius bukletus bei atšvaitus. Vairuotojai ir pėstieji įspėti laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų kertant pervažas.

Pasak „Šiaulių geležinkelių infrastruktūra“ vyriausiojo specialisto Denio Michalenko, vadinamo kuršėnkelio pervaža akcijai pasirinkta neatsitiktinai – būtent čia padaroma daugiausiai pažeidimų.

„Vairuotojai nepaiso šviesoforo, garso signalų, bando pralįsti pro jau besileidžiantį užtvarą arba privažiuoja pernelyg arti jo“, – elementariausius bei dažniausius pažeidimus, įvykdomus ant geležinkelio, vardija D. Michalenko.

Administracinė atsakomybė

Vairuotojai, važiuojantys per geležinkelį neleistinoje vietoje, lenkdami kitas transporto priemones, sustojusias prieš pervažą praleisti traukinio, gali būti nubausti 300–500 litų bauda.

Analogiškos baudos numatytos ir pažeidėjams, įvažiavusiems į pervažą esant draudžiamam šviesoforo ar budėtojo signalui arba kai užtvaras nuleistas ar tik pradeda leistis. Vairuotojas už šį pažeidimą gali būti atimta ir teisė vairuoti transporto priemones nuo dviejų iki keturių mėnesių.

Geležinkelio pervažose vaizdo stebėjimo kamerų užfiksuoti Kelių eismo taisyklių pažeidimai yra pagrindas nubausti automobilio savininką, kadangi medžiaga yra pateikiama policijai.

Pėstieji geležinkelio pervažose Kelių eismo taisykles pažeidžia dar dažniau negu vairuotojai, nes greičiausiai mano, jog raudonas šviesoforo signalas dega tik vairuotojams, o pėstiesiems jis negalioja. Raudonas šviesoforo signalas geležinkelio pervažoje reiškia tą patį, kaip ir bet kurio kito šviesoforo raudonas signalas, o bauda jam degant kirtus pervažą – 80 litų.

Ar žinote?

„Šiaulių geležinkelio infrastruktūra“ aptarnaujamoje teritorijoje nei praėjusiais, nei šiais metais, pervažose nežuvo nė vienas žmogus.

Lietuvoje yra 538 pervažos. Jose kasmet įvyksta daugiau nei 10 įvykių.

Traukinio stabdymo kelias yra daugiau nei dešimt kartų ilgesnis, nei automobilio. Staigiai stabdomas traukinys dar nuvažiuoja mažiausiai vieną kilometrą.

Ypač pavojingi yra prasilenkiantys traukiniai – pervažoje praleidę vieną traukinį, žmonės nepagalvoja, kad kitu keliu gali važiuoti dar vienas.

Europos Sąjungoje 99 procentų visų nelaimių pervažose įvyksta dėl vairuotojų ar pėsčiųjų, nepaisančių Kelių eismo taisyklių reikalavimų, kaltės.

Jono TAMULIO nuotr.

DALYVIAI: Vakar AB „Lietuvos geležinkeliai“ filialo „Šiaulių geležinkelių infrastruktūra“ darbuotojai kartu su Šiaulių policininkais eismo dalyviams išdalijo šimtus atšvaitų su geležinkelio simbolika ir informacinių bukletų.

PERVAŽA: Tik kelioms minutėms nuleidus vadinamo kuršėnkelio geležinkelio pervažą nusidriekė automobilių eilės.

REIKALAVIMAI: „Šiaulių geležinkelių infrastruktūra“ vyriausiojo specialisto Denio Michalenko teigimu, nemažai eismo dalyvių nepaiso elementariausių reikalavimų ties pervažomis.