
Naujausios
Paėmę pinigus, sukčiai paprašė pasirašyti ant kvito
91 metų šiaulietė, Aukštabalio gatvės gyventoja, pateko į sukčių užmestus tinklus ir prarado pusketvirto tūkstančio eurų.
Policija įspėja: netikėkite sukčių rezgamomis pasakomis.
Edita KARKLELIENĖ
edita@skrastas.lt
Atidavė santaupas
Skambučio fiksuotojo ryšio telefonu garbaus amžiaus šiaulietė sulaukė rugsėjo 14-osios vakarą, apie aštuonias. Moteriai skambino nepažįstami asmenys, kurie prisistatė esantys policijos pareigūnai.
Skambinantieji pranešė apie šiaulietės dukros tariamai sužalotą mergaitę ir informavo, kad sužalotosios tėvai patirtai žalai kompensuoti reikalauja 4 000 eurų.
Senolė išsitarė tokios sumos namuose neturinti. Tuomet tariamas pareigūnas leido jai nueiti ir tiksliai suskaičiuoti turimas santaupas. Sužinojęs, kad šiaulietė namuose turi 3 500 eurų vyras sutiko pasitenkinti ir šia suma.
Netrukus į duris paskambino kitas „pareigūnas“. Garbaus amžiaus moterį jis pasisodino prie stalo ir informavo, jog dabar reikėsią surašyti pusių susitaikymo aktą, kurį jis jai padiktuosiąs.
Surašiusi padiktuotą tekstą ir padėjusi parašą šiaulietė sužinojo, kad „pareigūnas“ savo darbą jau baigė, ir netrukus pinigų pasiimti ateis sužalotos mergaitės pažįstamas.
Anot senolės, pasišalinus tariamam policininkui net durų skambutis nesuskambėjo, kai prisistatė dar vienas vyras. Paimdamas pinigus jis paprašė moterį pasirašyti ant „pinigų perdavimo kvito“.
Kitądien šiaulietė nusprendė pasiskambinti žentui ir pasiteirauti, kaip sekasi jos dukrai tvarkytis su nelaimės pasekmėmis.
Vyras iš karto suprato, kad giminaitė buvo apmauta sukčių.
Tik po kelių dienų garbaus amžiaus moteris vis dėlto nusprendė kreiptis į policiją ir informuoti apie įvykdytą nusikaltimą.
Policija įspėja
Šiaulių apskrities policija dar kartą įspėja gyventojus nepasiduoti jokioms telefoninėms provokacijoms.
Reikėtų atminti, kad policijos pareigūnai, įvykus eismo įvykiui ar padarius nusikaltimą, niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų tarp nukentėjusiojo ar pažeidėjo (įtariamojo). Jei sulaukėte tokio arba panašaus skambučio, labiausiai tikėtina, kad jums skambina aferistas.
Kaip reikėtų išvengti telefoninių sukčių?
* Dažniausiai paskambinęs apgavikas prisistato artimu giminaičiu ar net vaiku ir praneša, kad pateko į bėdą (padarė eismo įvykį, nusikaltimą ar įvyko nelaimingas atsitikimas). Naudodamasis netikėtumu ir susijaudinimu, paprašo skubiai jam perduoti ar pervesti reikalingą pinigų sumą. Pinigus prašo pervesti į nurodytą sąskaitą ar atiduoti žmogui, kuris atvyks jų pasiimti.
* Neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymų. Patys paskambinkite giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitikinkite, ar tikrai jam reikalinga jūsų pagalba.
* Neperduokite pinigų per tarpininkus. Neperveskite jų į nurodytas banko sąskaitas.
* Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus.
Neatidarykite durų nepažįstamiems žmonėms, kurie prisistato įvairių tarnybų darbuotojais, agentais ar kitais specialistais, kol nepatikrinote jų dokumentų ir neįsitikinote, kas iš tiesų Jus aplankė.
* Jeigu kyla nors mažiausias įtarimas, kad skambina sukčius, nedelsdami skambinkite į policiją trumpuoju numeriu 112 arba 02.
Redakcijos archyvo nuotr.
SUKČIAVIMAS: Nors sukčiavimų bumas, kai pranešant apie nelaimes išviliojamos žmonių santaupos, po truputį rimsta, tokių nusikaltimų vis dar pasitaiko.