
Naujausios
Melagiams „minuotojams“ nepavyksta pasislėpti
Trečiadienio popietę Bendrojo pagalbos centro operatorių gautas pranešimas apie užminuotus Šiaulių teismo pastatus buvo netikras. Tai pranešė patalpas apžiūrėję Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai.
Melagingo pranešimo autoriui, kaip jau būta ir anksčiau, gresia baudžiamoji atsakomybė. Nustatyta, kad skambinta buvo iš pataisos namų.
Edita KARKLELIENĖ
edita@skrastas.lt
Sprogmenų nerasta
Tris Šiaulių apylinkės teismo ir Šiaulių apygardos teismo pastatus apžiūrėję „Aro“ pareigūnai ketvirtadienį, apie 19 valandą, pranešė, kad nei vienas iš pastatų, apie kurių užminavimą kalbėjo 112-uoju paskambinęs anonimas, nėra užminuotas.
Konstatuota, kad teismų darbą sutrikdęs asmuo, kurio asmenybė šiuo metu nustatinėjama, pranešė melagingą informaciją.
„Darbuotojai ir proceso dalyviai turėjo skubiai palikti patalpas, nes iškilo grėsmė jų saugumui, – vakar sakė Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė Gema Janušienė. – Kadangi laukėme atvykstant „Aro“ pareigūnų, po pietų darbuotojai nebegalėjo tęsti darbo.“
Teismų klientai, procesų dalyviai, anot Šiaulių apylinkės teismo vadovės, dėl melagingo pranešimo patyrė nemažai nepatogumų. Dėl to neįvyko 14 valandą turėję prasidėti teismo posėdžiai, todėl net iš Klaipėdos atvykę asmenys nepasiekė savo kelionės tikslo.
Sukeltos pajėgos
Į Bendrąjį pagalbos centrą anonimas paskambino trečiadienį, apie 14 valandą. Jis pagrasino, kad po penkių minučių nugriaudės sprogimas.
Policijos pareigūnai skubiai evakavo darbuotojus iš Šiaulių apylinkės teismo dviejų pastatų: Vilniaus gatvės, kur nagrinėjamos baudžiamosios ir administracinių teisės pažeidimų bylos, Dvaro gatvės, kur nagrinėjamos civilinės bylos. Dėl gresiančio pavojaus darbą nutraukė ir Šiaulių apygardos teismas – iš jo buvo evakuota apie dvi dešimtis žmonių.
Buvo įvestas planas „Skydas“, budėjo specialiosios tarnybos.
Apie 18 valandą į Šiaulius atvyko Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai, kurie, apžiūrėję pastatus, pranešė, kad sprogmenų nėra.
Šiaulių apylinkės teismo darbas šiemet sutrikdomas jau antrą kartą. Pavasarį, kovo mėnesį, dėl melagingo asmens skambučio, teismas taip pat turėjo nutraukti darbą.
Šiaulių policija dėl pastarojo melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų vėl pradėjo ikiteisminį tyrimą. Vakar kriminalistams pavyko nustatyti, kad skambino piktadarys iš Marijampolės pataisos namų, kas jis – aiškinamasi.
Melagiai nelieka be atpildo
Melagių išpuoliai Šiauliuose nėra reti. „Šiaulių krašte“ ne sykį rašyta apie užminuotą Šiaulių „Akropolį“, prekybos centrą „Bruklinas“ bei Šiaulių areną, taip pat Radviliškio „Maksimą“.
2014 metų kovą Šiaulius tiesiog krėtė pranešimai apie patalpų užminavimą. Pirmiausia pranešta, kad užminuota „Akropolio“ požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, po dienos Bendruoju pagalbos centro telefonu informuota apie sprogmenį Šiaulių arenoje, o tos pačios dienos popietę – vėl apie užminuotą „Akropolį“.
Policijai tada pavyko išsiaiškinti, kad taip linksminosi trylikametis ir jo draugai. Vaikas dėl savo jauno amžiaus nuo baudžiamosios atsakomybės tuomet buvo atleistas – atsakyti už atžalos poelgius tokiais atvejais tenka jo tėvams.
2015 metais taip pat buvo ne vienas melagingas pranešimas apie užminuotą Šiaulių „Akropolį“. Kaskart iš prekybos centro buvo evakuojami žmonės, kviestos specialiosios tarnybos, įvykio vietą apžiūrėjo Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ sprogmenų paieškos ir neutralizavimo skyriaus pareigūnai.
Metų pabaigoje, po vieno iš melagių išpuolių, kai buvo skambinta kas kelias minutes net tris kartus, policijos akiratyje atsidūrė 19-os ir 22 metų Šiaulių rajono gyventojai.
Abu įtariamuosius policijai pavyko nustatyti pasitelkus modernią techniką. Išsiaiškinta, kad melagiai du kartus skambino iš mobiliojo telefono ir kartą, po pusvalandžio, iš netoli „Akropolio“ esančio taksofono. Jame paliktus pėdsakus surinko su policijos operatyvininkais atvykęs ekspertas.
Šiaulių apylinkės teismas šių metų rugpjūčio mėnesį vienam melagiui paskyrė atlikti 60-ies parų arešto bausmę, o kitam – 54 parų. Kaltais pripažintiems vyrams priteista operatyviosioms tarnyboms bei „Akropolyje“ dirbančioms bendrovėms atlyginti padarytą turtinę žalą.
Šiaulių apskrities policijos atstovė Gailutė Smagriūnienė sako, kad neatsakingai pasielgę – apie padėtus sprogmenis ar kitokio pobūdžio pranešimus apie gresiantį pavojų pranešę – asmenys ne tik sutrukdo operatyviosioms tarnyboms suteikti kažkam būtiną pagalbą, bet ir iššvaisto krūvą valstybės biudžeto pinigų. Be to, šie asmenys rizikuoja ir patys būti nuteisti.
Anot policijos atstovės, melo autoriai paprastai nelieka neišaiškinti – tam dedamos didelės pastangos.
Šiaulių apskr. policijos nuotr.
PRANEŠIMAI: Melagingų pranešimų apie užminuotus pastatus Šiaulių teismai sulaukia ne pirmą kartą: kaskart sutrikdomas operatyviųjų tarnybų darbas, iššvaistomi valstybės pinigai, o gyventojams sutrukdoma tvarkyti teisinius reikalus.