Gaisrų gesinta mažiau nei pernai

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Anot D. Dovydėnienės, gaisrų sumažinti galėjo karantinas.

Šie metai Biržų priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai lengvesni už praėjusius – ugniagesiai turėjo 23 iškvietimais mažiau. Pernai iki spalio pabaigos kilo 94 gaisrai, o šiemet tik 71.

Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausioji specialistė Daiva Dovydėnienė teigia, atviroje teritorijoje praeitais metais buvo 40 gaisrų, o šiemet tik 15. Individualiuose namuose 2020 m. kilo 19 gaisrų, daugiabučiuose – 2, ūkiniuose pastatuose – 11 (6 daugiau nei pernai). Degė 8 transporto priemonės.

Gaisrų priežastys įvairios, tačiau dažniausia – aplaidumas. Dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų šiemet kilo 22 gaisrai, dėl neatsargumo – 14. Beje, rūkymas šiemet sukėlė 12 gaisrų mažiau nei pernai. 11 gaisrų mažiau ir dėl augalininkystės atliekų deginimo.

2 gaisrai kilo dėl vaikų išdykavimo, 1 – dėl žaibo iškrovos.

Nuo šiemet tikrinama, ar gyvenamuosiuose namuose, kuriuose anksčiau kilo gaisras, įrengti dūmų detektoriai. Iš 19 tokių būstų detektoriai įrengti 11. Nuo 2018 metų dūmų detektoriai yra būtini.

Pasak D. Dovydėnienės, gaisrų mažėjimas atvirose erdvėse galėjo kisti dėl karantino, kadangi gyventojai daugiau laiko leido namuose.