Ž. Katkūnaitės nuotr.
Gaisro metu išdegusiame name stovėjo lova, tačiau šeimininko kūnas aptiktas greta esančioje virtuvėje.
Vėlyvą sekmadienio vakarą Biržų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gavo pranešimą, kad Širvėnos seniūnijoje esančiame Naujikų kaime kilo gaisras. Atvykus ugniagesiams, namas jau buvo paskendęs liepsnose, o viduje rastas negyvas vyras.

Kad kaimynystėje kilo gaisras, pirmoji pastebėjo kaimynė, kuri apie 21.32 val. ir iškvietė gelbėtojus. Vieno aukšto gyvenamojo namo perdanga, stogas bei virtuvė sudegė visiškai. Tačiau ugnis nebuvo vienintelė nelaimė. Ugniagesiai, patekę į namo vidų, rado stipriai apdegusio žmogaus kūną. Vėliau paaiškėjo, tai – namo šeimininkas, gimęs 1935 metais.

Širvėnos seniūnijos seniūnas Saulius Eigirdas pasakojo, kad vyriškis gyveno vienas. Prieš kurį laiką palaidojo žmoną, o vaikų šeima neturėjo. „Vyrui jau reikėjo pagalbos, tačiau jam vis pagelbėdavo kaimynai“,- sakė seniūnas.

Pirmadienio rytą gaisravietėje darbavosi Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorius, kieme vaikštinėjo kaimynystėje gyvenantis vyras. Jis pasakojo, kad pas žuvusį gaisre ateidavo kelis kartus per dieną, jam atnešdavo malkų, pagelbėdavo ūkio darbuose. „Jis pats ir vaikščiojo, ir savim rūpinosi. Tik tiek, kad jau buvo sunki sveikata, fiziniams darbams atlikti reikėjo pagalbos“,- tvirtino kaimynas.

Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Nerijus Gudas informavo, kad tiksli gaisro priežastis dar nėra nustatyta, tačiau tikėtina, jog ugnis įsiplieskė dėl pažeidimų eksploatuojant kieto kuro krosnį. „Aplinkui krosnį mėtėsi šiukšlės, malkos. Namo savininko kūną aptikome virtuvėje“,- kalbėjo pareigūnas N. Gudas.