„Biržiečių žodžio“ skaitytojo nuotr.
Rinkuškiuose ant dviračių ir pėsčiųjų tako netvarkingai pastatytas automobilis kliudo eismui. Čia stovėti draudžiama.

– Prie Rinkuškių parduotuvės nestovėti automobiliams ženklo nėra, tačiau kartais įvažiuoti į automobilių stovėjimo aikštelę prie parduotuvės labai sudėtinga. Kai kurie vairuotojai piktybiškai automobilius stato netvarkingai. Automobilius palieka tiesiog ant dviračių ir pėsčiųjų tako. Jie užkerta pravažiavimą kitiems eismo dalyviams. Jeigu kitas vairuotojas ar dviratininkas lenkdamas tokį automobilį nubrozdins jo šoną, bus pažeidimas. Ir kas liks kaltas? Padiskutuokime apie tai, – pasiūlė „Biržiečių žodžio“ skaitytojas. Jis pateikė ir nuotrauką. Nuotraukoje užfiksuotas kelių eismo taisyklių pažeidimas. Automobilį vairuotojas pastatęs tiesiog ant pėsčiųjų ir dviračių tako.

Į skaitytojo pateiktą klausimą atsako Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Biržų rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Jaunius Jurelevičius. Pareigūnas situaciją komentuoja taip:

– 150.10 KET punktas numato, kad sustoti ir stovėti draudžiama ten, kur sustojusi transporto priemonė užstotų kitiems vairuotojams šviesoforo signalus ar kelio ženklus, trukdytų įvažiuoti į stovėjimo aikštelę, stovėjimo vietą, garažą, kiemą, teritoriją, trukdytų įlipti į kitą transporto priemonę arba kitaip kliudytų transporto priemonių ar pėsčiųjų eismui.

Jeigu vairuodami automobilį įvažiuosime ar nubrauksime stovinčią transporto priemonę kaltininkas bus tai padaręs vairuotojas, – primena pareigūnas.