Darbo rinkos mokymo centro vadovas liko už grotų

Darbo rinkos mokymo centro vadovas liko už grotų

Darbo rinkos mokymo centro vadovas liko už grotų

Korupciniu nusikaltimu įtariamą Šiaulių darbo rinkos mokymo centro direktorių 40 metų Mindaugą Dėlkų teismas leido suimtą laikyti dar tris mėnesius. Bylos duomenimis, su šio vadovo žinia galėjo būti „išplauti“ šimtai tūkstančių litų.

Edita KARKLELIENĖ

edita@skrastas.lt

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai tęsia didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo, didelės vertės svetimo turto pasisavinimo ir jo iššvaistymo, neteisėto disponavimo elektroninėmis mokėjimo priemonėmis, apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir neteisėto praturtėjimo.

Tęsiant šį tyrimą, Šiaulių apylinkės teismas VšĮ Šiaulių darbo rinkos mokymo centro (ŠDRMC) direktoriui M. Dėlkui pratęsė suėmimą dar trims mėnesiams.

ŠDRMC direktorių STT pareigūnai sulaikė gegužės 14 dieną, įtarus jį korupciniu nusikaltimu.

STT atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Jo nutarimu, ŠDRMC direktoriui M. Dėlkui ir jo artimiems giminaičiams paskirti laikini nuosavybės teisės apribojimai piniginėms lėšoms banko sąskaitose, nekilnojamam turtui, automobiliams, kurių bendra vertė siekia daugiau kaip 900 tūkstančių litų.

Tarp įtariamųjų šioje korupcijos byloje – Šiaulių apskrities policijos Specialiųjų užduočių biuro viršininkas, Šiaulių futbolo klubo „Juventa 99“ prezidentas Kęstutis Babičas, ŠDRMC Plėtros ir investicijų skyriaus vadovas Audrius Adomaitis ir vyriausioji buhalterė Renata Povilaitienė, taip pat viešosios įstaigos „Tariba“ vadovas Linas Grikietis.

Baudžiamoji byla

Įtariama, kad K. Babičas, būdamas futbolo klubo „Juventa 99“ prezidentas, pagal galimai parengtą nusikalstamą planą veikdamas kartu su Šiaulių darbo rinkos mokymo centro darbuotojais – direktoriumi Mindaugu Dėlkumi, vyriausiąja buhaltere Renata Povilaitiene, Plėtros ir investicijų skyriaus vadovu A. Adomaičiu – galėjo veikti turint tikslą pasisavinti dalį futbolo klubo lėšų.

STT duomenimis, neskaidriai organizuojant viešuosius pirkimus, juos galimai laimėdavo iš anksto numatytos įmonės, dažniausiai viešoji įstaiga „Tariba“. Laimėtoja futbolo klubui kaip paramą pervesdavo sutartas pinigų sumas.

Įtariama, kad 2007–2014 metais futbolo klubui kaip parama buvo pervesta daugiau kaip vienas milijonas litų. Iš jų daugiau nei 900 tūkstančių litų K. Babičas galimai išgrynino iš futbolo klubo sąskaitos.

Tyrimas rodo, kad dalis šios paramos lėšų galėjo būti pasisavinta. Tačiau klubo buhalterinės apskaitos dokumentuose melagingai buvo nurodoma, kad visos gautos piniginės lėšos yra panaudotos futbolo klubo reikmėms.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

SUIMTASIS: Šiaulių darbo rinkos mokymo centro direktoriui Mindaugui Dėlkui gresia baudžiamoji atsakomybė už visą eilę korupcinių veikų. Teismas jo suėmimą pratęsė dar trim mėnesiams.