Biržų padangų įmonė – didžiulio policijos patikrinimo dalis

Rugsėjo pabaigoje po „Biržiečių žodyje“ pasirodžiusio straipsnio apie policijos pareigūnų patikrinimus Biržų mieste esančiose dviejuose padangų montavimo ir pardavimo įmonėse, kilo daug diskusijų. Patikrinimai buvo vykdyti rugsėjo 29 dieną MB „Kontara“ (Vytauto g.) ir „Alreda“ (Kęstučio g.).

Kadangi vyko aktyvus ikiteisminis tyrimas, gyventojai liko nieko nežinodami, kuo nusikalto žinomos ir gyventojų lankomos įmonės.

Šiai dienai yra aišku, kad tądien milžinišką patikrinimą vykdė policijos pareigūnai kartu su Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojais lankėsi visoje Lietuvoje išsidėsčiusiose bendrovėse ir pas pagal verslo liudijimus dirbančius asmenis.

Rugsėjo 29 dieną vyko Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos, Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos ir Šiaulių apygardos prokuratūros surengta operacija, vykdant šių metų vasarą Šiaulių pareigūnų pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl vienos Šiaulių įmonės veiklos. Kadangi įtariamos įmonės veikla driekiasi per visą Lietuvą, buvo siekiama vienu metu atlikti patikrinimus visose įmonėse, kurios yra susijusios prekybos ryšiais su įtariamosios veikla.

Per šią operaciją visoje šalyje buvo atlikta 70 kratų, kurioms talkino vieniniai policijos pareigūnai. Kratos metu ieškota ir paimta tyrimui reikšmingų daiktų – kompiuterių, duomenų laikmenų, mobiliųjų telefonų, dokumentų, pinigų.

Tyrimas buvo pradėtas Šiaulių pareigūnams gavus informaciją, kad padangomis visoje Lietuvoje prekiaujanti Šiaulių įmonė įtariama dirbanti nesąžiningai. Manoma, kad įmonės direktoriaus nurodymu, buhalterinėje apskaitoje nėra nurodyta ne mažiau kaip 300 000 eurų.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas įmonės vadovui ir dviems bendrininkams: vadybininkui ir administratorei.

Šios bylos iniciatoriai, tikrintose Biržų padangų montavimo ir pardavimo įmonėse MB „Kontara“ ir Alreda, pažeidimų nenustatė.