Sveikuoliai sėmė vandens stebuklingas galias

Sveikuoliai sėmė vandens stebuklingas galias

Sveikuoliai sėmė vandens stebuklingas galias

Šiaulių sveikuolių klubo „Šviesuoliai“ nariai įsitikinę, kad maudynės vandyje veiksmingiausios būna tada, kai vanduo yra veikiamas energetinių visatos srautų. Tikima, kad taip nutinka tris kartus per metus: pirmasias tris sausio 19-osios, vasario15-osios, ir birželio 24-osios valandas. Tada, mokslininkų įrodymu, gamtoje vyksta virsmai, pasikeičia visos Žemės energetika – transformuojasi energetinės globalinės Žemės struktūros, iš neigiamų virsdamos teigiamomis. Dėl šių procesų pakinta vandens savybės, vanduo suteikia žmogui stiprybės, išvalo jį, grąžina sveikatą, džiaugsmą ir sielos giedrą.

Sveikuolių mintys ir patarimai apie vandenį

* Vanduo šalina iš ląstelių toksinus, stabdo senėjimo procesus. Suaugęs žmogus su prakaitu ir šlapimu per dieną netenka – 2, o šiltą – 3 litrų vandens. Reikia išgerti tokį kiekį, kokio netenkame. Tie žmonės, kurie per dieną neišgeria 1,5-2 l vandens, klaidingai supranta savo organizmo signalus: jie pradeda jausti alkį ir kai organizmas maldauja vandens, vietoj gėrimo dažnas renkasi valgymą. Dažni persivalgymai būtent ir yra vandens trūkumo organizme priežastis.

* Iš tekančio vandens galima pasisemti energijos. Pati veiksmingiausia – tekanti kalnų upėmis. Ypatingomis gydomosiomis savybėmis pasižymi dviejų susiliejančių upių vanduo. Ajurveda sako, kad ežeras valo nuo sunkių ligų, upė – nuo lengvesnių, jūra padeda visiškai pasveikti. Maudytis tekančiame vandenyje naudinga nervų sistemai, o vandenyne ir jūroje – virškinimo sistemai.

* Trumpos maudynės lediniame vandenyje teigiamai veikia sveikatą. Šaltas vanduo priverčia susitraukinėti kraujagysles, į vidaus organus priplūsta daugiau kraujo. Aktyviau šalinami toksinai. Nardant nesąmoningai sulaikomas kvėpavimas, dėl to kraujyje padaugėja anglies dvideginio, galvos kraujagyslės išsiplečia ir pagerėja smegenų maitinimas. Stiprėja imunitetas. Trumpas pasinėrimas į ledinį vandenį – puikus vaistas nuo radikulito. Apsiliejimas šaltu vandeniu – puikus būdas aukštam kraujo spaudimui sumažinti.

* Optimali temperatūra pirmosioms maudynėms: 5–12 laipsnių šalčio, sausa diena be vėjo. Pirmą kartą nesimaudykite ilgiau nei 5–15 sekundžių. Vėliau organizmas pats leis suprasti, kada metas lįsti iš vandens.

* Prieš šokdami į vandenį apšilkite: penkias minutes pabėgiokite, pasilankstykite į visas puses, pamosuokite rankomis ir kojomis. Mankštintis reikėtų su drabužiais, nusivilkus tik žieminę striukę. Verta ant galvos užsimauti maudymosi kepuraitę – plaukai liks sausi ir nepasidengs ledo plėvele.

* Ketindami šokti į ledinį vandenį, ilgai nedelskite – kuo didesnis kūno ir vandens temperatūros skirtumas, tuo didesnis maudynių efektas. Be to, ilgai delsdami galite persigalvoti.

* Į vandenį šokite staigiai, po sekundės kitos išlįskite į vandens paviršių, 3–4 kartus giliai įkvėpkite ir iškvėpkite, dar kartą trumpam panerkite, stengdamiesi maksimaliai atpalaiduoti raumenis.

* Įšokę į eketę kai kurie žmonės pajunta traukulius. Neišsigąskite – pajudinkite galūnes, ir mėšlungis praeis. Jei jis trunka ilgiau nei 10 sek., skubiai išlįskite iš vandens ir pasimankštinkite.

* Po maudynių kuo skubiau nusivilkite šlapius drabužius – būtent jie, o ne šaltas vanduo gali susargdinti. Stovėdami ant rankšluosčio ar sauso kilimėlio, energingai nusišluostykite ir apsivilkite sausus drabužius. Trumpai pasimankštinkite, išgerkite karštos arbatos.

Neperlenkite lazdos: lediniame vandenyje nesimaudykite dažniau nei 3 kartus per savaitę.

Parengė Ilona ŠNARIENĖ

VANDUO: Jeigu esate prie vandens telkinio, būtinai pamedituokite. Įsivaizduokite, kaip nuplaukia ir ištirpsta visos nemalonios emocijos. Pajauskite vidinę tylą. Iš tekančio vandens galima pasisemti energijos. Pati veiksmingiausia – tekanti kalnų upėmis.

Redakcijos archyvo nuotr.