Soliariumuose rasta pažeidimų

Soliariumuose rasta pažeidimų

Soliariumuose rasta pažeidimų

Šiauliuose patikrintos keturios soliariumų studijos, jose rasti pažeidimai įvairūs: nepateiktos naudojimosi taisyklės ar per galinga lempų spinduliuotė.

Natalija KONDROTIENĖ

natalija@skrastas.lt

Rasta pažeidimų

Šiaulių visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėjas Andrius Vyšniauskas sakė, kad paslaugų vartotojui matomoje vietoje nebuvo pateikta informacija apie soliariumo įrangoje sumontuotų ultravioletinių spindulių spinduolių gamintojo rekomenduojamą deginimosi trukmę ir deginimosi taisykles.

Taip pat veiksmingosios energinės apšvietos matavimai viršijo leistinas higienos normas.

„Klientai pirmiausia turėtų atkreipti dėmesį į soliariumo patalpą: ar joje, be soliariumo įrangos, įrengta kabykla drabužiams, kėdė, veidrodis, spintelė arba lentyna, atliekų surinkimo talpykla.

Taip pat svarbu, kad veidrodis soliariumo patalpoje būtų pakabintas tokioje vietoje, kad veikiant soliariumo įrangai veidrodis neatspindėtų įrangos skleidžiamų spindulių“, – aiškino specialistas.

Draudžiama naudotis

A. Vyšniauskas sakė, kad kiekvienai soliariumo įrangai turi būti skirtos ne mažiau kaip dvi apsauginių akinių poros. Draudžiama teikiant soliariumų paslaugas naudoti kaip nors pažeistus, įskilusius, subraižytus apsauginius akinius.

Soliariumo įrangos gultai ir apsauginiai akiniai po kiekvieno kliento turi būti nuvalomi specialiomis dezinfekcinėmis priemonėmis.

„Jeigu soliariumo įrangos gultas įskilęs ar kitaip pažeistas, pažeistos ar nuimtos ultravioletinių spindulių filtrų plokštės, kitaip vadinami – UV filtrai, neveikia soliariumo įrangos laikmatis – soliariumų paslaugas teikti draudžiama“, – sakė vedėjas.

Pabrėžia, kad patalpų grindys turi būti lygios, be plyšių, nelaidžios vandeniui, lengvai valomos ir dezinfekuojamos.

Soliariumų paslaugas, pasak A. Vyšniausko, teikti jaunesniems nei 18 metų asmenims draudžiama.

Soliariume neužsibūti

Pasak specialisto, soliariumo saule naudotis neturėtų daug apgamų, strazdanų turintys, praeityje stipriai nudegę saulėje, turintys piktybinių odos pakitimų asmenys, nėščios moterys, turintys širdies stimuliatorius ar transplantuotus organus, sergantys cukriniu diabetu, tuberkulioze, užkrečiamosiomis ligomis.

„Soliariumo ar saulės spindulių vengti reiktų sirgusiems odos vėžiu ar turintiems odos vėžiu sirgusių šeimos narių. Pasisaugoti turėtų ir vartojantys vaistus: antibiotikus, antidepresantus, diuretikus, vitaminą A, retinoidus, vaistus diabetui, grybelinių susirgimų gydymui, kontraceptinius“, – sakė A. Vyšniauskas.

Vedėjas pataria, jog deginantis soliariume kūno ir veido oda turi būti sausa ir švari, nesutepta kremu, losjonu, dezodorantu arba kitomis kosmetinėmis priemonėmis. Būtina naudotis apsauginiais akiniais.

„Pirmojo deginimosi soliariume trukmė turi būti ne ilgesnė kaip 10 minučių, kiek ilgai galima degintis, priklauso ir nuo odos tipo.

Deginimosi soliariume skaičius neturi viršyti dviejų kartų per savaitę ir daugiau kaip 30 kartų per kalendorinius metus. Tarp dviejų deginimosi seansų turi būti daroma ne trumpesnė kaip 48 valandų pertrauka“, – aiškino vedėjas.

Nuo soliariumo spindulių moterims rekomenduoja apsaugoti krūtis, plaukus, randus, tatuiruotas kūno vietas.

„Po deginimosi soliariume negalima tą pačią dieną degintis saulėje. Pastebėjus odoje atsiradusius neišnykstančius patinimus, bėrimus, žaizdas arba pigmentinius apgamus, būtina kreiptis į gydytoją“, – perspėjo A. Vyšniauskas.

Jono TAMULIO nuotr.

RIBA: Šiaulių visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėjas Andrius Vyšniauskas sakė, kad deginimosi soliariume skaičius neturi viršyti dviejų kartų per savaitę ir daugiau kaip 30 kartų per kalendorinius metus.