B. Petkevičiūtės nuotr.
Biržų poliklinikoje atnaujintas reikalavimas dėvėti apsaugines veido kaukes iššaukė kivirčus tarp įstaigos darbuotojų ir pacientų.
Jau keletą mėnesių dėvėti apsaugines veido kaukes neprivaloma nei daugumoje įstaigų, nei parduotuvių, todėl žmonės jas pamiršo. Tačiau nuo rugpjūčio Biržų poliklinikoje kaukių dėvėjimas vėl tapo privalomas. Tai lėmė pacientų ir gydymo įstaigos darbuotojų konfliktus, žmonės neįleidžiami konsultacijoms.

Bando apsaugoti personalą

Reikalavimas dėvėti apsaugines veido kaukes Biržų ligoninėje nė nebuvo atšauktas – pacientai ir medikai jas dėvėjo pandemijos metu, dėvi ir iki šiol. Pasibaigus pandemijai, kaukių dėvėjimas rajono poliklinikoje laikinai buvo tik rekomendacinio pobūdžio, tačiau nuo rugpjūčio šis reikalavimas įstaigoje vėl buvo atnaujintas. Taip nusprendė ne ministerija, bet įstaigos administracija.

“Pastebėjome, kad vis daugiau žmonių atlieka greituosius antigenų tyrimus, o didžioji dalis rezultatų parodo koronavirusą, todėl nusprendėme sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą poliklinikoje, kad išvengtume užsikrėtimų pačioje įstaigoje“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė Biržų rajono savivaldybės poliklinikos direktorius Lukas Kalninis.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/