Buvo sugedęs rentgeno aparatas

B. Petkevičiūtės nuotr.
Neseniai ligoninėje sugedo rentgeno aparatas, kuris buvo sutaisytas, tačiau neaišku, kiek ilgam. “Nieko nebėra amžino, ypač šiais laikais“,- apie dažnai naudojamą įrangą kalbėjo ligoninės vadovas Petras Bimba.
Šią savaitę Biržų ligoninėje buvo sugedęs rentgeno aparatas. Pasak įstaigos direktoriaus Petro Bimbos, tai sukėlė šiokių tokių trukdžių, nes kurį laiką nebuvo galima atlikti rentgeno tyrimų.

“Nusidėvėjo darbinis elementas. Jį aptvarkė, dabar viskas gerai, bet ateityje vis tiek reikės keisti, nes aparatas dažnai naudojamas, krūvis didelis, todėl nusidėvi. Laikinai pacientams buvo nepatogumų, bet tai nuo mūsų nepriklauso, nieko amžino nebėra, ypač šiais laikais“,- apie trejų metų senumo rentgeno aparatą „Biržiečių žodžiui“ sakė P. Bimba.

Neseniai ligoninė įsigijo endoskopą, kuriuo sėkingai atliekamos operacijos. Tikėtina, kad iki rudens ligoninę turėtų pasiekti ir taip visų laukiamas kompiuterinis tomografas. Dėl jo jau įvykęs konkursas.

“Vertiname konkursantą, žiūrime, ar jo pateiktos sąlygos atitinka visas pirkimo sąlygas. Ir kai viskas bus įvertinta, skelbsime galutinius rezulatus, o tada lauksime, kol aparatą laimėtojas mums pristatys. Tikimės, kad iki vasaros pabaigos jį jau turėsime“,- sakė P. Bimba. Pasak jo, tomografui reikės pritaikyti patalpas, o įmonė, kuri įrengs aparatą ligoninės patalpose, juo naudotis apmokys ir personalą. Preliminari kompiuterinio tomografo kaina apie 440 tūkst. eurų.