Pirmadienis, 2026-02-16
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Prenumerata
  • Skelbimai
  • Renginiai
Praneškite naujieną
Birzietis.lt
Skaitykite PDF
Prenumeruokite
  • Aktualijos
    • Biržai
    • Lietuva
    • Pasaulis
  • Teisėtvarka
  • Sveikata
  • Ūkis / Verslas
  • Politika
  • Švietimas
  • Kultūra
  • Sportas
  • Daugiau
    • Redaktoriaus žodis
    • Komentarai
    • Žmonės
    • Skaitytojo nuomonė
    • Pravartu žinoti
    • Žvilgsnis į spaudą
    • Laisvalaikis
    • Projektai
Birzietis.lt
Skaitykite PDF
Prenumeruokite
Pirmadienis, 2026-02-16
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Prenumerata
  • Skelbimai
  • Renginiai
Praneškite naujieną
Birzietis.lt
Skaitykite PDF
Prenumeruokite
  • Aktualijos
    • Biržai
    • Lietuva
    • Pasaulis
  • Teisėtvarka
  • Sveikata
  • Ūkis / Verslas
  • Politika
  • Švietimas
  • Kultūra
  • Sportas
  • Daugiau
    • Redaktoriaus žodis
    • Komentarai
    • Žmonės
    • Skaitytojo nuomonė
    • Pravartu žinoti
    • Žvilgsnis į spaudą
    • Laisvalaikis
    • Projektai
Birzietis.lt
Skaitykite PDF
Prenumeruokite
  • Aktualijos
    • Biržai
    • Lietuva
    • Pasaulis
  • Teisėtvarka
  • Sveikata
  • Ūkis / Verslas
  • Politika
  • Švietimas
  • Kultūra
  • Sportas
  • Daugiau
    • Redaktoriaus žodis
    • Komentarai
    • Žmonės
    • Skaitytojo nuomonė
    • Pravartu žinoti
    • Žvilgsnis į spaudą
    • Laisvalaikis
    • Projektai
Sekite
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Prenumerata
  • Skelbimai
  • Renginiai
Home » Blog » Svajonių kiemas: 5 lauko žaislai, kurie nebus pamiršti po savaitės
AktualijosPravartu žinoti

Svajonių kiemas: 5 lauko žaislai, kurie nebus pamiršti po savaitės

REKLAMA
Publikuota: 2025-07-10
5 min skaitymo
svajoniukiemas-5laukozaislaikurienebuspamirstiposavaites

Yra daiktų, kurie tiesiog gulės sandėliuke. Ir yra tokių, kurie gyvens su vaiku visą vasarą – per lietų, per dulkes, per vakarus su basomis kojomis ant žolės. Kiekvienas tėvas, nors kartą nusivylęs žaislu, kuris „buvo smagus tik dvi dienas“, žino, kaip svarbu pasirinkti taip, kad vaikui tai rūpėtų ilgiau nei savaitę.

Šis tekstas – ne apie reklamą. Apie tai, kas lieka. Apie kvietimą vaikui judėti, kurti ir netrukdomam būti vaiku. Jei planuojate kiemą, kuriame vaikai nesiskųs, kad „nėra ką veikti“, pradėkite nuo žaislų, kurie veikia – ne garsais, o įtraukimu.

Vandens stalas, kuriame laikas teka kitaip



Karštą dieną vaikai renkasi vieną vietą – kur yra vandens. Vandens ir smėlio stalai nėra tik darželinukų žaislas. Juose gimsta tyrinėjimas. Kas plūduriuoja, kas skęsta, ką galima pilti, ką galima maišyti. Pradžioje jie tiesiog pila. Po savaitės jau kuria uostus, tunelius, istorijas. Kai šalia atsiranda dar ir smėlis – prasideda visai kita diena.

Eduko.lt siūlomi mobilūs stalai su talpomis, čiaupais ir persipylimo sistemomis ne tik įdomūs, bet ir praktiški – lengvai perstumsite, kai pavėsyje taps per vėsu. Jie dažnai perkami darželiams, bet tėvai, kurie juos įsigyja į namus – vėliau stebisi, kaip tokia „paprasta“ priemonė tapo svarbiausia kiemo zona.

Kamuolių stovas – mažiems čempionams su dideliais planai



Iš pažiūros paprasta konstrukcija – stovas su keliais lankais – tampa visa sporto aikštele. Jame nėra nei instrukcijų, nei mygtukų, bet yra galimybė sugalvoti taisykles. Kai kurie meta iš toli, kiti lenktyniauja, kas greičiau pataikys tris kartus iš eilės, dar kiti net verčia kamuolius iš viršaus kaip mini krepšinį.

Kamuolių mėtymo stovas iš Eduko asortimento – viena tų prekių, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodo paprastos, bet vaikams jos tampa iššūkiu. Ir taip, tokie iššūkiai nepabosta.

Mesk, šok, juokis – nes žaidimas turi judinti



Yra žaislų, kurie atlieka tik vieną funkciją. Ir yra tokių, kuriuos vaikai vis iš naujo atranda. „Mesk ir šok“ žaidimas iš „Beleduc“ kolekcijos, kurį galima rasti Eduko el. parduotuvėje, yra būtent toks. Vaikai meta diskelį ir šoka taip, kaip parašyta. Paprasta? Labai. Bet tai verčia juos suktis, šokinėti, klauptis ir… juoktis.

Šis žaidimas tinka keliems vaikams, skatina improvizaciją ir suartina. Net suaugusieji kartais prisijungia. Ir čia jau nebelieka klausimo – kas sėdi telefone, nes telefonai pamirštami patys.

Tunelis, kuriuo galima pabėgti į kitą pasaulį



Vaikai neturi sienų vaizduotėje. Todėl šliaužimo tunelis jiems gali būti pabėgimo kelias iš ugnikalnio, gyvatvorės koridorius ar net raketos šachta. Tarp krūmų permestas spalvotas tunelis dažnai tampa žaidimo pradžia – ir tai vienas geriausių būdų pradėti nuotykį.

Poliesterinis tunelis iš Eduko katalogo ne tik lengvas, bet ir patvarus – jį galima suskleisti, pernešti, padėti net kambaryje, jei pradeda lyti. Jis patinka mažiems vaikams, bet net šešiamečiai vis dar moka iš jo pasidaryti „slaptą būstinę“.

Plastikiniai lankai – grįžtantys su trenksmu



Lankai, kuriuos mes žinojome iš savo vaikystės, grįžta. Tik dabar jie tampa ne tik sukamais aplink liemenį. Jie tampa vartais, per kur reikia peršokti. Arba „ufo bazėm“, kuriose reikia pasislėpti. Arba žaidimo „taip/ne“ ženklais.

Eduko siūlomi lankai dažnai naudojami fizinio lavinimo pamokose, bet tėvai, įsigiję juos į kiemą, stebisi, kiek daug idėjų ištraukia patys vaikai. Tai vienas pigiausių, bet kartu ilgiausiai naudojamų žaislų. Ir, svarbiausia – jų niekada neprireikia išmesti.

Svajonių kiemas neprasideda nuo pinigų. Jis prasideda nuo supratimo, kas vaikui svarbu.

Tai ne žaislas, kuris mirksi. Tai veikla, kuri įtraukia. Todėl darželiai ir mokyklos taip dažnai renkasi EDUKO LT – nes tai žaislai, kurie skirti ne lentynai, o veiksmui. Tėvams tereikia padaryti tą patį – išsirinkti ne populiariausią, o naudingiausią. Tokį, kuris atlaikys ne tik vasarą, bet ir visas tas dienas, kai vaikas sakys: „Dar noriu pažaisti.“

Užs. 15987

Naujienos iš interneto:

TAIP PAT SKAITYKITE

Aktualijos

Biržų kraštas pristatytas didžiausiose Baltijos turizmo parodose
Tiesos momentas: Biržuose iškils paminklas Radvilai Perkūnui
Kelias į podologiją: nuo skausmingos patirties iki pašaukimo padėti kitiems
Ligoninės baiminasi: ar pakaks lėšų atlyginimams?

Teisėtvarka

Žuvo lietuvis: artimieji prašo pagalbos palaikų pargabenimui
Prieš parodą – skaudi netektis: sudegė tautodailininko namas ir dirbtuvės
Buvęs benamis gyvena šiltai, ramiai ir saugiai
Geresni rodikliai ir sena problema – pareigūnų stygius

Sveikata

Kelias į podologiją: nuo skausmingos patirties iki pašaukimo padėti kitiems
Ligoninės baiminasi: ar pakaks lėšų atlyginimams?
Biržietė su kitais Lietuvos ruoniais nėrė į Baltijos bangas
Poliklinikoje – naujos galimybės psichikos sveikatai ir sergantiems diabetu

Ūkis | Verslas

Kelias į podologiją: nuo skausmingos patirties iki pašaukimo padėti kitiems
Įvertinti rajono ūkininkai
Andrius Kurganovas: „Sėkmė nėra atsitiktinumas – tai strategija ir žmonės“
Turgaus prekeiviai jaučiasi stumiami buldozeriu

Reklama

Birzietis.lt

Skambinti: +370 603 22827
Rašyti: skelbimai@birzietis.lt

Laikraštis leidžiamas nuo 1945 metų,
du kartus per savaitę: antradieniais ir penktadieniais. 

Uždaroji akcinė bendrovė „Biržiečių žodis“

Vytauto g. 8-22, LT-41174. Biržai

Įmonės kodas: 254807960

PVM mokėtojo kodas:
LT548079610

  • Kontaktai
  • Prenumerata
  • Reklama
  • Skelbimai
  • Renginiai
  • Praneškite naujieną
  • Privatumo politika
2026 © UAB „Biržiečių žodis“. Visos teisės saugomos.
Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?