Tikrosios išdykėlės jaunatviškumo receptas: nesižvalgyti į praeitį, neplanuoti toli į ateitį, džiaugtis kiekviena akimirka

Aušrinės Gerikienės asmeninio archyvo nuotr.
„Daina yra man viskas, tai mano gyvenimas. O gyvenimas yra visoks, kaip ir dainos“,- sako pašnekovė.
Birželio 11 dieną Juostaviečių kaimo parke vyks vasaros fiesta, kurioje pasirodys žavinga ir nepakartojama dainininkė Aušrinė Gerikienė, kurios pseudonimas - Tikroji išdykėlė. Šiandien ji – „Biržiečių žodžio“ viešnia.

Apie Jus sklinda legendos: tai Jus matė po Plungę cepelinus vežiojančią ir smagiai dainuojančią, tai Trakų pilyje dainą traukiančią, tai po muzikos mokyklą besisukiojančią... O kaip yra iš tikrųjų: kur, kaip ir kuo šiandien gyvenate?

(Juokiasi) Viskas tiesa - visos legendos gimsta tiesos pagrindu. Pandemija mūsų profesijos atstovus palietė labiausiai. Tas sėdėjimas namie tikrai buvo nelengvas išbandymas, kadangi mes esame jau pripratę visada keliauti ir daug bendrauti, būti tarp žmonių, todėl buvo tikrai nelengva tiek laiko sėdėti be savo mylimo darbo ir be pajamų. Tačiau tą laiką galėjome skirti kūrybai ir būtent tada gimė mano daina „Pasaulis sukas“. Ši daina yra apie draugus ir tai, kaip svarbu nepalikti draugų, kai jiems sunku. Būtent karantino metu supratome, ką reiškia turėti draugų palaikymą ir bendravimą. Na, o aš tuo karantino laikotarpiu išbandžiau dar vieną naują veiklą – derinau maisto vežiojimą ir dainavimą, nes mano draugai Plungėje turi restoraną, todėl aš tapau restorano cepelinų išvežiotoja. Pagaliau galėjau susitikti su žmonėmis bent jau tokiu būdu. Kai žmonės užsisako cepelinų ir pamato, kad juos atvežiau aš, labai apsidžiaugia. Daug kas padainuoja kartu su manimi. Manau, kad Plungės žmonės buvo labai patenkinti, kad jiems maistą į namus kartais pristato žinomas žmogus. O šiaip gyvenu gerai, saulė šviečia, jūra ošia, mat gyvenu Klaipėdoje, todėl su jūra ir pajūriu padraugaujame dažnai. Dainuoti pradėjau anksti, o kai suėjo suėjo 30 metų, nusprendžiau pakeisti gyvenimą, gal kiek buvau pavargusi nuo įtempto dainininkės darbo. Keisdama gyvenimą bandžiau būti ir kirpėja, ir sekretore, baigiau specialius kursus. Ištraukdavau po pusę metų, metus – na, ne mano. Man reikia bendravimo, žmonių, susibūrimų. Nors ir dirbau įvairius darbus, vis tiek negalėjau pabėgti nuo tų koncertų – vis paskambindavo kas nors ir paprašydavo padainuoti. Galiausiai ir vyras pasakė – visą gyvenimą dainavai, tai gal ir toliau dainuok. Taip vėl grįžau į sceną ir tuo labai džiaugiuosi.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

 

„BŽ" DOSJĖ

Atlikėja A. Gerikienė gimė lapkričio 13 dieną Kaune, baigė Kauno „Vyturio“ vidurinę mokyklą ir J. Gruodžio konservatorijos dainavimo skyrių. 1994 metais išleido pirmąjį albumą „Mano berniuk“, kuris pasiekė rekordinius pardavimus ir buvo įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą. 1997 metais “Tikroji išdykėlė” festivalyje „POP ART“ buvo išrinkta „Geriausia vokaliste“ ir „Mis Publika“. Paskutinis jos albumas „Jubiliejinis 15 – metų“ buvo išleistas 2010 metais. Dėl sveikatos problemų Aušrinė buvo priversta padaryti 5 metų pertrauką, po kurios su nauja energija grįžo į sceną, koncertuoja ir ruošiasi turui po Lietuvą, skirtam savo 30 metų jubiliejui scenoje.