Svajonė gyventi taikiai ir turėti savo namus, kur jie bebūtų

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Širvėnos ežeras Liudmilai Ross priminė jos gimtojo miesto ežerą.
Jau metus vyksta karas Ukrainoje, todėl civiliai žmonės priversti ieškoti taikios padangės. Ukrainiečiams savo gyvenimą gimtoje šalyje teko iškeisti į nežinomybę. Liudmila Ross gyveno Dubno mieste, Rovensko srityje, bet karas ją privertė bėgti ir laikinai apsistoti Biržuose. Moteris viliasi sugrįžti į gimtinę, tačiau ir čia nesėdi sudėjusi rankų – dirba Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokykloje.

Širdyje – Ukraina

Kaip ir dauguma ukrainiečių, nei Liudmila, nei jos šeima netikėjo, kad ateis diena, kai bus priversti bėgti iš savo namų. Liudmila su dviem dukromis jau pusę metų gyvena Biržuose, o prie jų visai neseniai prisijungė ir Ukrainoje iš pradžių pasilikusi mama. Liudmilą galima sutikti gatvėje, renginiuose. Ji pradėjo kurti gyvenimą mūsų mieste, tačiau tikina, kad iš širdies gimtosios Ukrainos neišplėš niekas ir niekada.

Į Lietuvą Liudmila atvyko dar rugpjūčio pabaigoje. Ji pasakojo, kad Ukrainoje dirbo lagerio stovykloje, į kurią buvo atvežami žmonės su savo vaikais iš vietovių, kur vyko aktyvūs kariniai veiksmai. Vieną naktį Liudmila išgirdo, kaip dvi keturiolikos metų mergaites ištiko panikos priepuoliai – jos ėmė klykti ir verkti. Suprato, kad karas gali atimti tai, kas svarbiausia gyvenime – jos vaikus. Todėl nusprendė jas išvežti iš Ukrainos. „Tada man nebuvo svarbu kur, svarbu – gyventi ne kare“,- paaiškina moteris.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com