Steponas Januška: „Ne visada gali pasitikėti tais žmonėmis, kurie tau yra malonūs ir šypsosi“

Asmeninio albumo nuotr.
„Pats sau esu ir kritikas, ir patarėjas. Ir, žinoma – publika, kiek pavyksta prie jos prisibrauti“ – sako daininkas.
Legendinės grupės “Studija” vokalistą Steponą Janušką žino kiekvienas. Vokalo pedagogas, docentas, kompozitorius. Įdomu, kad dabartinis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Klaipėdos universiteto dėstytojas savo muzikinę karjerą pradėjo nuo grojimo klarnetu. Šiandien Steponas Januška – “Biržiečių žodžio” svečias.

Papasakokite apie savo vaikystę, tėvų namus ir kelio į muziką pradžią.

Gimiau Tytuvėnuose, šeimoje buvau vyriausias iš keturių vaikų, kartu augo seserys Nelė ir Diana, kurios, kaip ir mama, dabar gyvena Jurbarke. Brolis Gintautas, apsistojęs Vilniuje. Kai buvau antrokas, tėvai persikėlė į Jurbarką. Vaikystėje mane, kaip ir daugelį berniukų, traukė sportas, ypač futbolas. Mokyklos ir kiemo vaikai brazdino gitaromis, aš irgi bandžiau- tokia mada buvo. Bet nebuvo didelio noro groti, buvo noras klausytis muzikos. Mama norėjo, kad mes su broliu mokytumėmės muzikos mokykloje. Vienus metus mums pasisekė išsisukti, bet kitais metais tai nepavyko. Mamai pasisekė mus nuvesti į muzikos mokyklą. Buvo stojamieji egzaminai- priėmė. Patekau į laisvą klarneto klasę, nors net nežinojau, kas per daiktas tas klarnetas yra, bet ten trūko mokinių, todėl teko mokytis klarneto. Po 3 metų mokslo slapta bandžiau groti saksofonu, bet tuomet muzikos mokykloje buvo galima groti tik klasiką. Po 8 klasės reikėjo rinktis- mokytis toliau vidurinėje mokykloje ar stoti į proftechninę mokyklą. O muzikos mokykloje mokslai turėjo tęstis dar 1 metus, tai aš vidurinėje mokykloje pasilikau dar metus, kad baigčiau pilnai muzikos mokyklą. Vidurinėje mokykloje sunkiai sekėsi matematika, tai matematikos mokytojas užsimerkęs man rašė teigiamus pažymius, nes žinojo, kad toliau mokysiuosi muzikos. Baigęs 9 klases, išvykau į Klaipėdą ir įstojau į S. Šimkaus aukštesniąją muzikos mokyklą. Taip 1974 metais tapau klaipėdiečiu

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

 

„BŽ" DOSJĖ

Steponas Januška išleido – 7 solinius autorinių dainų albumus, 9 – su grupe „Studija“. 2019 metais parašė dvi knygas: „24 svingo pratimai džiazo vokalui“ ir „12 džiazinių etiudų vokalistams“. 2020 metais išleistos populiariausių autorinių dainų natų knygos „Dainos tau“ ir „Dainos Tau II“ autorius. S. Januškos studentai yra tarptautinių džiazo vokalistų konkursų laureatai ir nugalėtojai: Kristina Svolkinaitė – „Lady summertime 2007“, „Jazz voices-2008“, Raimonda Vaičiūtė – „Nomme jazz“, „Jazz voices 2008“, Monika Liubinaitė – „Jazz voices 2009“, Edita Bodrovaitė „Jazz voices 2011“.